Mieli być gwiazdami w polskiej lidze – jak się sprawdzili?

Mieli być gwiazdami w polskiej lidze – jak się sprawdzili?

Polska Ekstraklasa przez zagranicznych piłkarzy bywa często postrzegana jako liga, w której mogą się wypromować i zapracować na transfer do Anglii, Włoch, Niemiec lub innego, silnego piłkarsko kraju. Niekiedy jednak zawodnicy obierają odwrotny kierunek, a skutki tych ruchów są, cóż, dość skrajne…

„Wychowanek Juventusu w Legii!” – taki nagłówek musi robić wrażenie, nieprawdaż? Warszawski klub lukę po Vadisie Odjidji-Ofoe postanowił wypełnić Cristianem Pasquato, który rzeczywiście pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Juventusie, ale wielkiej kariery w stolicy Piemontu nie zrobił – wielokrotnie był wypożyczany do słabszych, włoskich klubów. Nie oznacza to jednak, że jest totalnym anonimem – na zapleczu Serie A rozegrał niemal 200 meczów, w których strzelił ponad 30 bramek i zanotował podobną liczbę asyst. Przed transferem do Legii grał w Krylji Sowietow, gdzie w 26 meczach trafił do siatki przeciwników 6 razy i wykonał 8 ostatnich podań. Czy jednak w Legii odniesie podobny sukces, jak Belg, który postanowił odejść do Olympiakosu? Cóż, trudno powiedzieć, niemniej jednak oczekiwania wobec niego z pewnością będą spore.

 

Z okazji transferu Włocha postanowiliśmy się przyjrzeć innym zagranicznym piłkarzom o mniej lub bardziej uznanych nazwiskach, którzy w ciągu ostatnich kilkunastu lat trafiali do naszej Ekstraklasy – niektórzy z nich zostawali gwiazdami ligi, inni kojarzą się jedynie z kosztownym rozczarowaniem.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska