Hotel w… helikopterze!

2017-07-18
Hotel w… helikopterze!

Idealny sposób na spędzenie nocy dla miłośników lotnictwa.

Oferta hotelowa jest w dzisiejszych czasach tak różnorodna, że naprawdę trzeba się nieźle nakombinować, aby wyróżnić się na tle innych. Można to zrobić na różne sposoby – w przeszłości pisaliśmy między innymi o hotelu, którego basen jest zawieszony kilkanaście metrów nad ziemią, a także o takim, który nie posiada… ścian ani dachu.

 

 

Teraz nadszedł czas na kolejny, jedyny w swoim rodzaju, hotel. Jego twórcy twierdzą, że drugiego takiego nie ma na świecie – postanowili bowiem, że zaoferują możliwość noclegu w helikopterze. Na oficjalnej stronie internetowej możemy przeczytać historię tego projektu – śmigłowiec to wycofany z użytku Westland Sea King, zakupiony na aukcji za 7 tysięcy funtów. Renowacja jego wnętrza zajęła kilka miesięcy, a następnie na innej aukcji kupiono pasujące do niego wirniki. Wreszcie helikopter został przeobrażony w hotel, z którego może korzystać do pięciu osób – dwoje dorosłych i trójka dzieci. Znajduje się on nieopodal szkockiej miejscowości Stirling.

 

 

Ceny za pobyt są dość przystępne, zważywszy na fakt, że trudno byłoby znaleźć podobny hotel na świecie. Aby móc spędzić noc w helikopterze, dwójka dorosłych musi zapłacić 150 funtów, a więc około 700 złotych. Za dzieci rodzice zapłacą o wiele mniej – zaledwie 10 funtów, czyli niecałe 50 złotych.

 

foto: http://www.helicopterglamping.com/

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska