Kostki do chłodzenia drinków ze steatytu

2017-07-19
Kostki do chłodzenia drinków ze steatytu

Lubisz whisky on the rocks, ale wolisz żeby rocks naprawdę były zrobione z kamienia. A najlepiej z takiego raczej rzadko spotykanego. Mamy dla ciebie pewną propozycję.

A właściwie nie my tylko William Yin i Sam Zaghal, czyli dwaj kolesie, którzy zebrali na Kickstarterze pieniądze na produkcję kostek chłodzących drinki zrobionych ze steatytu. Które w dodatku bardzo dobrze wyglądają.

 

 

Strzelamy, że nie wszyscy z was wiedzą, czym właściwie jest steatyt. To rzadki składnik skorupy, który powstał w wyniku reakcji minerałów, które zaszły w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Jego najważniejsze właściwości to podatność na obróbkę i świetne utrzymywanie temperatury. Jak się domyślacie – obie te właściwości zostały wykorzystane przy produkcji tych kostek.

 

Owszem, poza czaszkami można by było trochę bardziej pokombinować z ozdobnymi kształtami kamiennych kostek, ale z drugiej strony czy to właśnie nie minimalistyczny styl najbardziej nadaje im klasy? Oczywiście nie licząc faktu, że steatyt to naprawdę rzadka sprawa i – delikatnie mówiąc – nie każdy ma go w swoim domu. Tylko sobie wyobraźcie: whisky on the rocks ze steatytu...

 

Czy niedługo wszyscy amatorzy domowych drinków stwierdzą: „Żegnajcie kostki lodu, witajcie kostki ze steatytu”? Na razie trudno wyrokować, ale pochodząca z Montrealu firma położyła pod to podwaliny. A wy, jeśli chcecie, możecie już sobie takie kostki sprawić. Ale najpierw obejrzyjcie je sobie w naszej galerii.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska