Szachy inspirowane „Gwiezdnymi wojnami” – cena powala!

2017-07-20
Szachy inspirowane „Gwiezdnymi wojnami” – cena powala!

Francuska firma S.T. Dupont, zajmująca się produkcją artykułów luksusowych, postanowiła w swoim stylu uczcić jubileusz 40-lecia „Gwiezdnych wojen” – efekt to wyjątkowe szachy, za które trzeba naprawdę słono zapłacić.

Nikogo nie dziwi fakt, że naprawdę hardkorowi fani gwiezdnej sagi są w stanie wyłożyć naprawdę duże sumy na pamiątki związane z ich ulubionym cyklem filmowym. Tak było chociażby w przypadku oryginalnego R2D2, który w czerwcu 2017 roku został zlicytowany na aukcji – jej zwycięzca zapłacił 2,76 milionów dolarów. Firmy doskonale zdają sobie sprawę z potencjału marketingowego, jaki daje logo Star Wars – jak choćby Mercedes, który stworzył specjalne edycje modelu CLA, niestety dostępne jedynie w Japonii.

 

 

Teraz kolejna firma postanowiła spróbować nieco zarobić na tych, którzy kolekcjonują pamiątki związane z Gwiezdnymi wojnami. Mowa o francuskim S.T. Dupont, który stworzył wyjątkowe szachy, inspirowane postaciami z sagi autorstwa George’a Lucasa. „Inspirowane” to chyba właściwe słowo – patrząc na figurki trudno się domyślić, kogo właściwie mają przedstawiać. Mamy tu oczywiście podział na Jasną i Ciemną Stronę Mocy – z jednej strony mamy Luke’a Skywalkera, Księżniczkę Leię oraz Hana Solo, a z drugiej Dartha Vadera i jego popleczników. Szachownica zotała wykonana z obsydianu (czyli materiału nazywanego „smoczym szkłem” w Grze o tron), jednostki Imperium z nefrytu, natomiast oddziały Rebelii – z kwarcu.

 

 

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, aby stać się właścicielem tych wyjątkowych szachód, trzeba dysponować sporą gotówką – S.T. Dupont wycenia bowiem swoje dzieło na 128 tysięcy dolarów. Cóż, jeśli chodzi o Gwiezdne wojny, to nasze skojarzenie jest jedno – ta sesja Sary Jean Underwood.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska