„Belfer” – jest zwiastun drugiej serii!

2017-07-20
„Belfer” – jest zwiastun drugiej serii!

W sieci właśnie pojawił się trailer drugiego sezonu „Belfra”, czyli niezwykle udanego serialu z Maciejem Stuhrem w roli tytułowej.

Pierwsza seria Belfra okazała się sporym sukcesem – historia nauczyciela języka polskiego, który stara się rozwikłać zagadkę morderstwa jednej z uczennic, przy okazji zagłębiając się w mniej i bardziej mroczne tajemnice społeczności małego miasteczka, bardzo przypadła do gustu widzom. Duża oglądalność i ciepłe przyjęcie było niemal gwarantem powstania drugiej serii serialu. I rzeczywiście – jakiś czas temu pojawiły się pierwsze zdjęcia i informacje o drugim Belfrze, a teraz otrzymaliśmy zwiastun. Co prawda niezbyt długi, ale nie pozostawiający wątpliwości co do tego, że będzie się działo:

 

 

Największa zmiana dotyczy stanowiska reżysera – za wszystkie odcinki pierwszej serii odpowiadał Łukasz Palkowski (Rezerwat, Bogowie), jednak ze względu na zaangażowanie w inny projekt (film Podwójny ironman, opowiadający o życiu sportowca Jerzego Górskiego z Jakubem Gierszałem, Januszem Gajosem i Magdaleną Cielecką) musiał zrezygnować z pracy przy drugiej serii Belfra. Zostanie on zastąpiony przez duet Krzysztof Łukaniewicz - Maciej Bochniak. Pierwszy z nich odpowiada za Karbalę, drugi natomiast wyreżyserował Disco Polo. Do Moniki Powalisz i Jakuba Żulczyka, czyli autorów scenariusza do pierwszego Belfra dołączy dwójka nowych scenarzystów – Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

 

Premiera serialu została zaplanowana na jesień 2017 roku i zostanie wyemitowana na antenie CANAL+.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska