Paint nie zniknie!

2017-07-25
Paint nie zniknie!

24 lipca 2017 roku niemal cały internet zelektryzowała wiadomość o tym, jakoby Microsoft miał się pozbyć jednego z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych programów na Windowsa, czyli Painta.

Chyba żaden program, który jest domyślnie instalowany na systemach operacyjnych Microsoftu nie jest tak popularny, jak właśnie Paint. W wielu przypadkach była to pierwsza aplikacja, z jaką miały styczność osoby, które po raz pierwszy w życiu włączały komputer i jednocześnie pierwsze narzędzie, z jakiego korzystało wielu późniejszych grafików.

 

 

Paint był w Windowsie niemal od zawsze – po raz pierwszy pojawił się w 1985 roku. Dlatego też gdy pojawiła się informacja o tym, że programu zabraknie w najnowszej aktualizacji Windowsa 10, w internecie zawrzało. Na Instagramie i Twitterze zaroiło się od pożegnalnych rysunków, wykonanych rzecz jasna w omawianym programie.

 

Okazuje się jednak, że zbiorowa histeria związana z rzekomym uśmierceniem Painta przez Microsoft była jednak nieco przesadzona. Painta co prawda zabraknie w zapowiadanej aktualizacji Windowsa, jednak sam program nie zniknie – będzie dostępny do ściągnięcia za darmo z Windows Store, czyli sklepu z aplikacjami. Taką informację podano na oficjalnym blogu systemu operacyjnego firmy z Redmond. Wygląda jednak na to, że oryginalny Paint przestanie być rozwijany i kształt, w jakim znamy jest jego ostatecznym.

 

Miejsce oryginalnego Painta w Windowsie zajmie Paint 3D, który ma być aplikacją bardziej rozbudowaną i obdarzoną większymi możliwościami. Będzie w niej można nie tylko edytować zdjęcia, ale także tworzyć modele trójwymiarowe.

 

foto: instagram

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska