iPhone 8 – przeciek potwierdza wygląd i nowe opcje!

2017-08-02
iPhone 8 – przeciek potwierdza wygląd i nowe opcje!

Im bliżej do premiery nowego smartfona od Apple, tym więcej przecieków na jego temat trafia do mediów.

Żaden smartfon nie elektryzuje ludzi w takim stopniu, jak iPhone – i chociaż już od jakiegoś czasu trudno mówić o urządzeniach z Cupertino jako o najbardziej innowacyjnych w branży, to niemal każdy, kto interesuje się rynkiem nowych technologii nie przejdzie obojętnie obok nowego sprzętu z nadgryzionym jabłkiem. I wygląda na to, że zmiany w kolejnym modelu będą o wiele bardziej znaczące, niż szeroko komentowana rezygnacja z gniazda jack w iPhonie 7.

 

Apple udostępniło bowiem firmware dla głośnika HomePod, który ma trafić do sprzedaży w grudniu 2017 roku. Urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu iOS, dlatego ów firmware mówi sporo nie tylko na temat samego głośnika, ale również nowego telefonu od Apple, o którym firma jak dotąd nie mówiła oficjalnie zbyt wiele. Programiści zagłębili się w kod i wyciągnęli z niego kilka naprawdę interesujących informacji. Przede wszystkim potwierdzona została plotka o możliwości odblokowania nowego iPhone’a dzięki skanerowi twarzy – ma być to możliwe również w kiepskich warunkach oświetleniowych oraz gdy będziemy patrzeć na telefon pod sporym kątem.

 

 

Z kodu udało się również odczytać, jak będzie wyglądał nowy iPhone. Co prawda obraz jest mocno schematyczny, ale potwierdza, że z telefonu zniknie fizyczny przycisk Home, który był w nim obecny od samego początku.

 

 

Wygląda więc na to, że Apple postanowiło gonić światowe trendy i zaoferować swoim klientom telefon, w którym ekran zajmuje możliwie największą powierzchnię przedniego panelu. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że tym razem będziemy mieli do czynienia z najbardziej rewolucyjnym iPhonem w historii.

 

foto: Poravute / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska