Wesele z trawką zamiast alkoholu?!

2017-08-03
Wesele z trawką zamiast alkoholu?!

Tam, gdzie postanowiono zliberalizować przepisy dotyczące zażywania narkotyków, dochodzi do interesującej zmiany tradycji.

W ogromnej większości przypadków (co prawda nie dysponujemy danymi na podstawie badań, ale jesteśmy gotowi zaryzykować stwierdzenie, że jest to grubo ponad 90%) nieodłącznym towarzyszem zabaw weselnych jest alkohol. W wielu krajach – zwłaszcza w Polsce – trudno sobie wyobrazić, aby w tym konkretnym przypadku został zastąpiony przez jakąkolwiek inną używkę. Okazuje się jednak, że w miejscach, gdzie posiadanie i zażywanie marihuany nie jest traktowane jak przestępstwo, niektórzy państwo młodzi decydują się rezygnować z open baru. Chociaż właściwsze byłoby określenie „zmiana asortymentu”.

 

 

W tych stanach USA, gdzie marihuana nie jest już używką zakazaną, zaczęły powstawać firmy, które zajmują się zaopatrywaniem przyjęć weselnych w to właśnie dobro. Jedna z takich firm działa w stanie Kolorado. Można w niej nie tylko zamówić samą marihuanę, ale również wszystko, co towarzyszy jej zażywaniu – firma zapewnia między innymi bibułki, różne rodzaje fajek wodnych, a także człowieka, który na życzenie gości weselnych zajmie się skręcaniem jointów. Potraficie sobie wyobrazić takie wesele?

 

Philip Wolf, który jest szefem firmy Cultivating Spirits, zajmującej się organizowaniem marihuanowych przyjęć, tak tłumaczy sytuację:

 

„Sporo ludzi uważa, że alkohol jest używką, która może psuć zabawę – dlatego, że wielu ma tendencję do picia go w zbyt dużych ilościach. W niektórych przypadkach może powodować różne, nieprzyjemne sytuacje. W przypadku marihuany trudno mówić o takim zagrożeniu”.

 

Z jednej strony brzmi to intrygująco, ale z drugiej… Jakoś trudno nam sobie wyobrazić setkę (lub więcej) ludzi w odświętnych strojach, z których część chichocze bez opamiętania, część rozmawia o teoriach spiskowych, a część patrzy przed siebie tępym wzrokiem. Chyba jednak średnio nam się to kojarzy z tradycyjnym, weselnym klimatem.

 

 

foto: Pe3check / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska