Spacetrain – konkurencja dla Hyperloopa

2017-08-04
Spacetrain – konkurencja dla Hyperloopa

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo sposób w jaki podróżujemy zmieni się nie do poznania. Po pierwsze – za sprawą podróży kosmicznych. Po drugie – za sprawą Hyperloopa. Po trzecie – dzięki temu „kosmicznemu pociągowi”.

Hyperloop od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Nic dziwnego, bo zapowiada się rewolucja. Zresztą na wyobraźnię działa już sam fakt, że to właśnie Hyperloop jest obecnie najszerzej dyskutowanym projektem Elona Muska. W końcu wszyscy wiemy, że komu jak komu, ale jemu odważnych przedsięwzięć nie brakuje.

 

 

Przypomnijmy tym, którzy nie wierzą. Hyperloop będzie polegał na transporcie specjalnych kapsuł w rurach o obniżonym ciśnieniu (do 1 proc. ciśnienia atmosferycznego), co pozwoli na osiągnięcie prędkości dźwięku, czyli około 1200 km/h.

 

Spacetrain będzie działał inaczej. Po pierwsze – będzie jednak wolniejszy. Prędkość ma dochodzić do 745 km/h. Po drugie – to po prostu inne rozwiązanie technologiczne. Spacetrain nie będzie wykorzystywał tunelu próżniowego, ale system poduszek powietrznych i turbinę wodorową. I jedną „szynę”. Materiały, które zostaną użyte do budowy to głównie włókno węglowe i grafen. Czyli tworzywa używane zwykle do budowy pojazdów kosmicznych. I to wyjaśnia tajemnicę nazwy.

 

Pierwsze testy mają ruszyć już w 2019 roku. Czekamy! Zarówno na Spacetrain, jak i na całą rewolucję w transporcie.

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska