Mężczyźni są gruboskórni: utarty stereotyp czy prawda?

2017-08-07
Mężczyźni są gruboskórni: utarty stereotyp czy prawda?

Przypuszczalnie to nie pierwszy raz, kiedy stykacie się ze stwierdzeniem, że mężczyźni są gruboskórni, a kobiety delikatne. To pożywka dla utartych od pokoleń stereotypów silnych mężczyzn i kruchych kobiet. Jednak z powiedzeniami jak z żartami – zawsze jest w nich ziarno prawdy.

A w tym konkretnym wypadku nie chodzi nawet o ziarno, ale o szereg badań potwierdzających, że skóra mężczyzn znacząco różni się od skóry kobiet. Kobiety powinny zazdrościć mężczyznom tego, że ich skóra przez zupełnie inną budowę i strukturę jest bardziej odporna na złe warunki.

 

Cechą wyróżniającą budowę skóry mężczyzny od skóry kobiety, jest jej grubość. Wyraźnie delikatniejsza i cieńsza struktura charakteryzuje skórę kobiety, a wyraźnie grubsza i bardziej tłusta – mężczyzny. U panów naskórek posiada większą ilość komórek w warstwie rogowej, a dodatkowo wspierany jest tkanką podskórną, która ściśle przylega do skóry właściwej. Kolejna zauważalna różnica występuje w poziomie ukrwienia – mężczyźni posiadają gęściej rozłożoną sieć naczyń krwionośnych, w szczególności na kościach policzkowych.

 

Natura jednak postanowiła nie być aż tak hojna i choć skóra mężczyzn starzeje się wolniej od skóry kobiet, to również ulega podrażnieniom. Nawet jeżeli najczęściej skóra mężczyzn jest grubsza i bardziej odporna na złe warunki niż u kobiet, niektórzy panowie mają skórę wrażliwą lub zauważają, że z biegiem lat stała się bardziej delikatna. Reaktywność skóry może objawiać się uczuciem dyskomfortu spowodowanym swędzeniem, szczypaniem, ściąganiem, rozgrzaniem, wrażaniem pieczenia bądź zaczerwienieniami. Poza tym, wielu mężczyzn często zapomina używać pielęgnacji ochronnej rano, więc ich skóra nie jest zabezpieczona w trakcie ich codziennych aktywności: w mieście, podczas jazdy motorem, w pracy, w czasie uprawiania sportu. Dodatkowo, regularne lub okresowe stosowanie niewłaściwych produktów myjących czy pielęgnacyjnych, golenie oraz stres są kolejnymi czynnikami silnie podrażniającymi.

 

Mężczyźni coraz częściej sięgają po produkty opracowane pod kątem ich potrzeb, a firmy kosmetyczne prześcigają się aktualnie w szerokiej ofercie kosmetyków dedykowanych mężczyznom, ale nie zawsze pamiętają, że filozofia tworzenia linii produktów dla mężczyzn powinna się różnić od tej dla kobiet. W ramach codziennej pielęgnacji potrzebują oni sprawdzonych kosmetyków, prostych w użyciu, które pozwolą im poczuć się zadbanymi na najwyższym poziomie.

 

Odpowiedzią może być Essential Soothing Moisturiser od marki Eisenberg, który zapewnia kompleksową hipoalergiczną pielęgnację skóry. To preparat idealny dla mężczyzn przebywających lub zamieszkujących głównie w dużych aglomeracjach, który błyskawicznie nawilża, chroni, łagodzi oraz zmniejsza podrażnienia skóry wywołane m.in. zanieczyszczeniami. Naprawia uszkodzenia warstwy zewnętrznej wywołane takimi czynnikami jak golenie, zmiany pogody, szok termiczny przy uprawianiu sportu, dzięki wyciągowi z komórek macierzystych liści maliny, który znany jest ze swoich właściwości antyoksydacyjnych, przeciwzapalnych i chroniących DNA. Dodatkowo Formuła Trio-Moléculaire zapewnia męskiej skórze działanie przeciwstarzeniowe i wyraźnie redukuje szorstkość, która pojawia się przy częstym goleniu.

 

 

Marka Eisenberg doskonale zna swoich klientów i dlatego odpowiednio dobiera konsystencję produktów, aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje pielęgnacyjne oraz były komfortowe w użytkowaniu. Tak powstała właśnie nietłusta formuła Essential Soothing Moisturiser dedykowana do twarzy i konturu oczu, którą można stosować zarówno w dzień jak i w nocy, a która nie pozostawia tłustych śladów na skórze. Kosmetyk doskonale niweluje zaczerwienienia na skórze, a do tego nie posiada niepotrzebnych perfum, barwników, a przede wszystkim parabenów. W obecnym świecie, przy szybkim tempie życia można bardzo szybko uwrażliwić skórę. Ten produkt pozwoli załagodzić jego objawy.

 

Istnieje wiele fizjologicznych różnic pomiędzy skórą mężczyzn, a skórą kobiet. Dawniej mężczyźni mogli wybierać jedynie spośród produktów do golenia. Dziś rynek niesamowicie się rozwinął, dlatego warto wiedzieć jakie kosmetyki są odpowiednie do naszej cery i nie bać się używać tych stworzonych specjalnie do pielęgnacji poszczególnych partii twarzy lub tych przeciwdziałających konkretnym problemom, z którymi chcemy walczyć. W końcu nie tylko kobieca skóra potrzebuje pielęgnacji!

 

Produkty możecie znaleźć TUTAJ.

 

fot. iStock

 

materiał partnerski

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska