Fallout jako planszówka

2017-08-11
Fallout jako planszówka

W jedną z najsłynniejszych gier w historii będzie teraz można zagrać w wersji unplugged.

Fantasy Flight Games to uznana marka w świecie gier, do których nie potrzebujemy komputera ani konsoli. Pochodząca z Minnesoty firma jest odpowiedzialna za stworzenie między innymi planszowych i karcianych wersji Gry o tron, Battlestar Galactica oraz Władcy pierścieni. FFG zdarzało się również przerabiać po swojemu gry komputerowe, takie jak StarCraft, World Of Warcraft i Doom. Teraz postanowili się wziąć za kolejną, kultową pozycję.

 

 

Firmie udało się bowiem porozumieć z Bethesdą w kwestii pozyskania praw do stworzenia planszowej wersji Fallouta. Dla hardkorowych fanów serii mamy jednak niezbyt dobrą wiadomość – akcja będzie rozgrywać się w świecie znanym z trzeciej i czwartej odsłony serii, więc na nawiązania do uwielbianej przez wielu „jedynki” i „dwójki” raczej nie ma co liczyć. W zabawie będzie mogła uczestniczyć maksymalnie czwórka graczy, którzy samotnie lub w drużynie będzie eksplorować radioaktywne pustkowia. Oprócz głównych linii fabularnych gra zaoferuje również poboczne schrony do zbadania. Twórcy przygotują cztery scenariusze. Będziemy mogli grać jako człowiek, ghoul, super mutant lub członek Bractwa Stali:

 

 

W grze będzie dostępny znany z komputerowych odsłon system S.P.E.C.I.A.L. oraz perki z nowymi umiejętnościami. Na ten moment niestety nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle gra będzie oficjalnie dostępna w Polsce.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska