Za kratki za piractwo „Gry o tron”

2017-08-16
Za kratki za piractwo „Gry o tron”

Żarty się skończyły. To, co wydawało się niezłą zabawą, dla kilku osób może skończyć się odsiadką. Do aresztu trafiły cztery osoby podejrzewane o udostępnienie czwartego odcinka siódmego sezonu „Gry o tron”.

Informację podał Reuters, a piraci pochodzą z Indii. Konkretnie z Mumbaju. To tam zostali namierzeni przez służby zajmujące się walką z cyberprzestępczością.

 

Wszystko zaczęło się pod koniec lipca, kiedy wyszło na jaw, że hakerzy dokonali ataku na HBO (producenta serialu). Wykradziono 1,5 terabajta danych – nieemitowane odcinki „Gry o tron”, ale też innych seriali.

 

Wkrótce podejrzenia padły przestępców z Indii. Jak powiedział Reutersowi Akbar Pathan z policji w Mumbaju: „Otrzymaliśmy informację od firmy Prime Focus Technologies o wycieku 4. odcinka 7. sezonu serialu”.

 

Prime Focus Technologies współpracuje z HBO i portalem streamingowym Hotster. Policjanci namierzyli 4 osoby odpowiedzialne za wyciek. Wszystkie trafiły do aresztu i czekają na proces, który zapewne skończy się wyrokiem skazującym.

Hakerzy, którzy wykradli dane bądź dla sprawdzenia swoich umiejętności, bądź dla okupu, będą mieli dużo czasu na dogłębne poznanie historii Westeros (świata, w którym dzieje się „Gra o tron”). Chociaż raczej w formie lektury niż na ekranie.

 

Źródło: Reuters

Foto: HBO/screen

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska