„Molly’s Game” – zwiastun reżyserskiego debiutu Aarona Sorkina

2017-08-16
„Molly’s Game” – zwiastun reżyserskiego debiutu Aarona Sorkina

Słynny scenarzysta tym razem postanowił spróbować swoich sił w innej roli.

Nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że Aaron Sorkin należy do grona najbardziej uznanych scenarzystów na świecie – zarówno przez widzów, jak i członków Akademii, którzy w 2010 roku uhonorowali go Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu The Social Network w reżyserii Davida Finchera. Molly’s Game to jego kolejne dzieło, które jednak znacząco różni się od poprzednich – Sorkin nie tylko napisał do niego scenariusz, ale również odpowiada za reżyserię.

 

Film opowiada historię Molly Bloom – niezwykle zdolnej narciarki, która w młodym wieku postanowiła zrezygnować z kariery sportowej po to, aby zająć się organizowaniem nielegalnych, wysokostawkowych turniejów pokerowych. Niestety dla niej, w pewnym momencie proceder został odkryty przez FBI.

 

 

W główną rolę w Molly’s Game wciela się Jessica Chastain, ale to nie jedyne głośne nazwisko, które znalazło się w obsadzie filmu Sorkina. Oprócz niej na ekranie zobaczymy między innymi Idrisa Elbę (którego w tym roku zobaczymy również w Mrocznej wieży), Michaela Cerę, a także Kevina Costnera, któremu nikomu przedstawiać nie trzeba.

 

O tym, czy Sorkin jest równie dobrym reżyserem jak scenarzystą, przekonamy się 19 stycznia 2018 roku – na ten dzień została bowiem zaplanowana światowa premiera filmu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska