Sega Genesis – powrót kultowej konsoli

Sega Genesis – powrót kultowej konsoli

Niedawno w świat poszła wiadomość, że Nintendo zamierza wypuścić nową, miniaturową wersję swojej słynnej konsoli sprzed lat. Konkurencja nie pozostaje dłużna – gracze mogą czekać na jeszcze jeden powrót do przeszłości, czyli nową wersję Segi Mega Drive.

Nintendo notuje ostatnio same sukcesy. Największym z nich są oczywiście Pokemony, które za sprawą gry Pokemon Go sprowadziły do kasy firmy pokaźny majątek. Nieco bardziej wnikliwi fani gier usłyszeli jednak w ostatnim czasie jeszcze jedną dobrą wiadomość od Nintendo. Chodzi o wydanie nowej wersji kultowej konsoli NES (Nintendo Entertainment System) – jednej z najpopularniejszych konsol swojego czasu.

 

Manewr podobny do Nintendo postanowiła zastosować także Sega, czyli główny konkurent Nintendo na rynku w epoce świetności, która dla obu producentów konsol przypadała na lata dziewięćdziesiąte. Sega postanowiła odświeżyć swoją słynną konsolę Mega Drive. A właściwie Genesis, bo pod taką nazwą sprzęt był sprzedawany w Stanach Zjednoczonych. Ani Sega ani Nintendo nie ukrywają bowiem, że ich odświeżone konsole są kierowane głównie na rynek amerykański.

 

 

Odświeżona wersja Segi Genesis będzie miała jedną strategiczną przewagę nad nową wersją konsoli od Nintendo. Jaką? Otóż będzie ona obsługiwała stare kartridże! Tak, dobrze rozumiecie – jeśli na twoim strychu kurzy się stara „dyskietka” z pierwszym Mortal Kombat, będziesz mógł jej użyć, zamiast kupować nową! I to się nazywa prawdziwa nostalgia. Albo raczej: powrót w chwale.

 

Wiadomo już, że nowa wersja Segi Genesis będzie na rynku amerykańskim kosztowała 65 dolarów. To pewnie drożej niż cudem działające zabytkowe wersje oryginału, które da się jeszcze czasami dorwać na aukcjach internetowych, ale chyba nie przesadnie drogo, prawda?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska