2017-09-29
Twój plan na abonament

Chcesz prostego abonamentu, w miejsce pre-paida? Ale jednocześnie nie chcesz być uwiązany? Plus płacić za to wszystko naprawdę niewiele, mając pod dostatkiem internetu oraz nielimitowaną całą resztę. Właśnie pojawiła się oferta dla ciebie, od Virgin Mobile!

Nasz rynek telekomunikacyjny bardzo szybko się zmienia. Jeszcze nie tak dawno w abonamencie dostawałeś tylko określoną liczbę minut i SMS-ów do wykorzystania. Korzystanie z internetu zawsze kosztowało cię „extra”.

 

Wraz z rozwojem rynku (ale też technologii) wszystko zaczęło się zmieniać. Pakiety minut i SMS-ów przeszły z limitowanych paczek do ofert bez ograniczeń. Z kolei internet ewoluował od pakietów po 50 megabajtów do pakietów zawierających całe gigabajty dostępnego transferu. Dzisiaj, kiedy w każdej ofercie masz już wszystko czego potrzebujesz, sieciom komórkowym nie pozostało nic innego, jak walczyć o ciebie... ceną.

 

No właśnie. W ramach tej walki Virgin Mobile postanowiło oprócz ceny wytoczyć też dodatkowe działo, ale o nim za chwilę. Najpierw jednak cena.

 

Plan 1 w abonamencie Virgin Mobile to nielimitowane rozmowy komórkowe, SMS-y i 3 GB internetu. To wszystko za 19 zł. Jest to więc najtańszy abonament na rynku i nie sposób znaleźć u „wielkiej czwórki” tak kompleksowej oferty w tak niskiej cenie.

 

Na tym bitewnym polu Virgin Mobile pokonało więc wszystkich swoich konkurentów. Czym jest zatem drugie działo, które wytoczyła sieć Richarda Bransona? To elastyczność. Do tej pory nie istniała taka oferta abonamentowa, którą w każdej chwili mogłeś zawiesić, zmienić, albo nawet z niej zrezygnować, oczywiście bez żadnych konsekwencji.

 

Co to dokładnie oznacza dla klientów Virgin? Kiedy wyjeżdżasz na wakacje, możesz na przykład zawiesić swój abonament i nie płacić zupełnie nic. Bo po co płacić, kiedy nie korzystasz? Jeśli okazałoby się, że wybrany przez ciebie pakiet minut, SMS-ów czy giga ci nie odpowiada, możesz po prostu go zwiększyć i korzystać bez ograniczeń lub zmniejszyć i cieszyć się z niższego rachunku.

 

Oferty abonamentowe kojarzą ci się pewnie z podpisaniem umowy na 12, 24, a nawet 36 miesięcy i karami za jej wcześniejsze rozwiązanie. Jest to duża wada abonamentu, bo w momencie podpisania umowy oferta jest świeża i atrakcyjna, jednak już po kilku miesiącach u konkurencji możesz mieć lepszą ofertę za taką samą kwotę lub taką samą ofertę za mniejszą kwotę.

 

Pod tym względem abonament w Virgin Mobile również różni się od pozostałych. Umowę możesz wypowiedzieć w każdej chwili z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeśli bardziej spodoba ci się jakaś inna oferta, to możesz wypowiedzieć umowę i już po miesiącu przejść do innej sieci.

 

Pozostaje więc zadać sobie ważne pytanie: po co płacić więcej i wiązać się na długo, jeśli można płacić mniej i wiązać się na tyle ile chcesz? Gdyby to pytanie dotyczyło energii elektrycznej, odpowiedź byłaby prosta – lepiej płacić mniej, bo prąd to prąd. Tak samo jest jednak z rozmowami, SMS-ami czy internetem. Jeśli gdzieś jest taniej, to warto z tego skorzystać, bo nie ma sensu płacić więcej niż jest to konieczne. Oczywiście zdecyduj sam, przecież masz wolność wyboru. Tylko żeby nie było, że ci o tym nie powiedzieliśmy...

 

Materiał partnerski

 

Foto: Shutterstock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska