Najgorętsza impreza wakesurfowa już 26 sierpnia w Jachrance

2017-08-21
Najgorętsza impreza wakesurfowa już 26 sierpnia w Jachrance

Wody zalewu Zegrzyńskiego przy plaży hotelu Warszawianka w Jachrance po raz kolejny zostaną wzburzone przez łodzie, za którymi popłyną utalentowani wakesurferzy. MasterCraft zaprasza na czwartą już edycję zawodów Wake Grand Prix 2017, która w tym roku odbędzie się pod hasłem Ambilight Day&Night.

Do Jachranki przyjadą zapaleńcy wakesurfa z Polski i Europy, by zmierzyć się z falami i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. WakeGP by MasterCraft to cykl prestiżowych imprez sportowych, podczas których można poczuć na żywo atmosferę wodnego szaleństwa i zobaczyć w akcji największych gigantów dej dyscypliny, a wcześniej także wakeboardu.

 

Wakesurf to dynamicznie rozwijający się sport, dzięki któremu miłośnicy wielkich fal mogą realizować swoją pasję w naszych warunkach klimatycznych, bez dostępu do oceanu. Zawodnik płynie na fali, która jest wytwarzana przez specjalnie skonstruowaną łódź poruszającą się z prędkością około 16 km/h. O rosnącej popularności wakesurfu świadczy nie tylko coraz większa liczba fanów tego sportu, ale też coraz odważniejsze i skomplikowane „przejazdy” i zgłoszenia do zawodów. W zeszłorocznej edycji WakeGP 2016 wzięło udział ponad 40 zawodników, a najwyższe miejsca na podium zajęli Polacy – Gosia Strojek i Aleksander Lange.

 

 

Tak jak poprzednio, również w tym roku zawodnicy wystąpią w kategoriach Open Men i Open Woman. Organizatorzy zakładają udział 6 łodzi i start 30 zawodników. Kwalifikacje rozpoczną się już o godzinie 10:30, a zmagania wakesurferów będzie można śledzić do godziny 17:00. W finale, który rozpocznie się o godzinie 19:00, wystartuje 8 mężczyzn i 4 kobiety. Zawodnicy i zawodniczki zawalczą o nagrody o łącznej wartości 40 tys. złotych, m.in. gotówkę, telewizory Philips Ambilight, soundbary, smartfony czy ubrania Prosto.

 

Wakesurfowe szaleństwo to jednak nie wszystko, co tego dnia planują organizatorzy. Miłośnicy tego sportu będą mieli okazję premierowo obejrzeć film WakeGP Throw Back, w którym wakesurferzy i organizatorzy zawodów zdradzą skąd wzięła się ich pasja do deski i fal. O godzinie 22:00, zaraz po wręczeniu nagród, będzie można zobaczyć magiczny pokaz flyboardu w wykonaniu Roberta Jaszczołda z Robson Team. Połączenie wyczynów flyboardowych z pokazem laserowym zapewni niezapomniane wrażenia. Wisienką na torcie będzie nocny pokaz zwycięzców zawodów. W towarzystwie symfonii świateł inspirowanej telewizorami Philips z systemem Ambilight, głównego partnera zawodów, zawodnicy zaprezentują swoje najbardziej efektowne tricki. Ambilight to system diod LED zamontowanych z tyłu ekranu, które rzucają na ścianę światło w barwach odpowiadających obrazom wyświetlanym na ekranie. Dzięki temu obraz wydaje się większy, a emocje przy oglądaniu jeszcze bardziej intensywne. Inspirowane nim występy wakesurferów zapewnią doskonałe wrażenia i przyjemność oglądania.

 

 

Organizatorem zawodów jest agencja Sotop. W gronie partnerów i sponsorów znaleźli się Philips TV, Jaguar, Land-Rover, Chłodnik, Lokales, Prosto i Żołądkowa Gorzka.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska