Betonowy ekspres do kawy – AnZa

2017-08-23
Betonowy ekspres do kawy – AnZa

Firma AnZa udowadnia, że przedmioty codziennego użytku nie muszą być nudne.

Producenci różnego rodzaju sprzętów robią wiele, aby wyróżnić się z tłumu. Przed laty telefony komórkowe były plastikowe, teraz coraz więcej jest wykonanych z aluminium, można też kupić zegarki naręczne zrobione z drewna. Podobnie jest w przypadku omawianego ekspresu do kawy, jednak tym razem jego twórcy mocno popuścili wodze fantazji i postanowili wykonać go z… betonu.

 

 

Betonowy ekspres do kawy to efekt współpracy kalifornijskiego studia projektowego Montaag oraz kawiarni, znajdującej się w Berkeley. Jeśli chodzi o samo robienie kawy, to nie mamy do czynienia z niczym szczególnie przełomowym – AnZa jest ekspresem kolbowym, jakich wiele. To, co jednak go wyróżnia, to materiał z którego został wykonany. Musimy przyznać, że chyba nie przyszłoby nam do głowy, żeby beton posłużył do stworzenia sprzętu kuchennego…

 

AnZa nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży – obecnie twórcy zbierają funduszę na jego produkcję za pośrednictwem serwisu crowdfundingowego Kickstarter. Wygląda jednak na to, że uda im się dopiąć swego – w momencie pisania tych słów udało im się zebrać 128 tysięcy dolarów, a cel zbiórki to 130 tysięcy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska