Scrabble w wersji Corporate Edition. Luksusowo i z klasą

2017-08-24
Scrabble w wersji Corporate Edition. Luksusowo i z klasą

Drewniana plansza i jedyne w swoim rodzaju literki. Zaprojektowanie wersji zajęło jej pomysłodawcy dwa lata.

Jeśli jeszcze nie grałeś w tę Scrabble, w co trudno nam uwierzyć, to musisz wiedzieć, że to gra polegająca na układaniu słów. Od dwóch do czterech graczy zdobywa punkty, umieszczając płytki z pojedynczymi literami na planszy, starając się tworzyć z nich słowa. Wszystko zaczęło się w 1938 roku, kiedy amerykański architekt Alfred Mosher Butts stworzył tę grę jako odmianę swojej wcześniejszej gry słownej, którą sam wynalazł, zwanej Lexiko.


 

Obie gry miały ten sam zestaw płytek, z rozkładem i punktowymi wartościami opracowanymi na podstawie analizy częstotliwości użycia liter w języku. Architekt wyprodukował kilka zestawów Scrabble'a, ale w tamtych czasach nie zdołał sprzedać gry żadnym producentom. Jednak w ciągu kilku lat gra zaczęła zyskiwać na popularności.

 

 

Obecnie gra jest sprzedawana w 121 krajach i dostępna w 29 językach, a od powstania nabywców znalazło 150 milionów zestawów. Właśnie pojawiła się jej nowa odmiana, która koncentruje się chyba nie na końcowym wyniku, ale na samej wizualnej przyjemności z gry!

 

 

Scrabble Corporate Edition jest wersją stworzoną przez artystę z Montrealu, Emmanuela Laflamme’a. Realizacja pomysłu zajęła mu dwa lata. Na drewnianych płytkach laserowo powycinał loga znanych firm. Każda literka jest inna, choć oczywiście punktowana w taki sam sposób jak w normalnej grze.


Wersja Laflamme’a ma na celu zaoferować graczom poczucie luksusu i ekskluzywności, a jednocześnie nie zmieniać istoty rozgrywki.


 

Można zabawić się dodatkowo, zgadując nazwy firm, jakie posłużyły do stworzenia literek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska