Nadchodzi The Distinguished Gentleman's Ride!

2017-08-28
Nadchodzi The Distinguished Gentleman's Ride!

24 września 2017 roku we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman's Ride. To impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie w ponad 600 miastach na całym świecie. W tym roku w Polsce będzie miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i przy okazji może pomóc w realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11 tys. uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie uzbierało ponad 277 tys. dolarów. W 2014 roku już ponad 20 tys. uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1,5 mln. W 2015 roku 37 tys. uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2,3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

 

Pierwsza edycja we Wrocławiu odbyła się we 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy Unikat Motorworks, wrocławskiego warsztatu customującego motocykle. Tegoroczna edycja zagości w mieście po raz trzeci. W ubiegłym roku uczestników było prawie 70, w tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą liczbę.

 

 

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów czy scamblerów. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie: https://www.gentlemansride.com/

 

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego wydarzenia, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

 

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Żeby dołączyć do grona eleganckich motocyklistów trzeba zarejestrować się na stronie internetowej https://www.gentlemansride.com/, wybierając miasto Wrocław. Dopiero zarejestrowany uczestnik dostaje wszystkie potrzebne informacje.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/125930934688407/

 

fot. The Distinguished Gentleman's Ride

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska