Jakich smartfonów pragną milenialsi?

2017-08-29
Jakich smartfonów pragną milenialsi?

Badania konsumenckie potwierdzają kluczowe cechy i funkcje smartfonów – duży ekran, multimedialność i komfort użytkowania.

Według raportu firmy IDC (International Data Corporation) użytkownicy obok tradycyjnych funkcji, używają smartfonów głównie do udostępniania i odtwarzania multimediów. By cieszyć się komfortem użytkowania i pełnią możliwości urządzenia, coraz częściej decydują się na ekrany o przekątnej powyżej 5,5 cala. Prognozy IDC pokazują, że już w przyszłym roku liczba smartfonów z większymi wyświetlaczami przewyższy najbardziej  dotąd popularne modele wyposażone w 5-calowe ekrany.

 

 

Eksperci International Data Corporation upatrują powodów tego rosnącego trendu w pojawieniu się na rynku „bezramkowych” smartfonów, których konstrukcja pozwala na zwiększenie powierzchni wyświetlacza bez konieczności rozbudowy całego urządzenia. Wnioski potwierdza „Badanie świadomości konsumentów dotyczące „bezramkowych” modeli, według którego niemal 70% respondentów uznaje to wzornictwo za atrakcyjne. Co więcej, prawie 90% z nich kupiłoby taki smartfon ze względu na wyjątkowe wrażenia z oglądania filmów i video.

 

To co irytuje najbardziej użytkowników smartfonów z małym ekranem, to przypadkowe dotykanie nieprawidłowych ikon, omyłkowe „kliknięcia” na reklamy, wyświetlanie zbyt małej ilość informacji lub zdjęć w niepełnym formacie, czy mały komfort podczas edycji plików. Niemal 64% z nich podkreśliła jednak, że smartfon powinien mieścić się w jednej dłoni.

 

 

Trend bezramkowych smartfonów został zapoczątkowany przez LG i zdominował tegoroczne oferty modeli z klasy premium u wielu producentów. Jak pokazują badania idealny smartfon dla większości respondentów to urządzenie z wyświetlaczem, który gwarantuje fascynujące wrażenia, jednocześnie zapewniając wysoki komfort użytkowania. Wiele z dostępnych obecnie na rynku modeli nie odpowiada jednak na te potrzeby lub po prostu nie mieści się w budżecie konsumenta. Badani obawiają się także o wytrzymałość „bezramkowych” smartfonów, chociaż producenci robią co mogą, aby ich dzieła mogły służyć jak najdłużej. Tak jest chociażby w przypadku LG Q6, w którym metalową ramkę otaczającą obudowę wykonano z wytrzymałego stopu aluminium z serii 7000, który stosowany jest między innymi w przemyśle lotniczym i kosmicznym. Urządzenie zostało poddane 20 rygorystycznym testom baterii opracowanym przez LG, w tym badaniom odporności na wysoką temperaturę, mechaniczne przebicie oraz uderzenia w warunkach surowszych niż wymagane przez międzynarodowe normy.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska