Młodzi single wolą Snapchat od Instagrama

2017-08-30
Młodzi single wolą Snapchat od Instagrama

Instagram stories sporo namieszały, ale Snapchat nadal trzyma się mocno!

Czy tego chcemy czy nie, funkcjonujemy w rzeczywistości, w której serwisy i aplikacje społecznościowe odgrywają niebanalną rolę – także (jeśli nie przede wszystkim) w kwestii nawiązywania nowych znajomości. Pomiędzy największymi w tej branży toczy się prawdziwa batalia o użytkownika – kto wygrywa tę walkę?

 

Stosowne badania na temat korzystanie z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych przeprowadził serwis randkowy Clover. Jego twórcy postanowili przeanalizować profile ponad trzech milionów swoich użytkowników i sprawdzić, czy chętniej dodają oni do nich link do swojego konta na Snapchacie, czy też Instagramie. Okazało się, że wśród młodych singli (a jako takich zakwalifikowano tych pomiędzy 18 a 24 rokiem życia) większą popularnością cieszy się serwis stworzony przez Evana Spiegela (którego profil możecie przeczytać we wrześniowym numerze PLAYBOYA).

 

 

Snapchat po raz kolejny potwierdził swoją reputację jako serwisu dla młodych, którego jeszcze nie odkryli ich rodzice. W przedziale wiekowym 18-24 wygrywał z Instagramem stosunkiem procentowym 57-43, jednak im użytkownik starszy, tym chętniej wybierał Instagrama – aplikacja z kwadratowymi zdjęciami przeważała już wśród 35-latków, a w grupie 55+ jej przewaga wyniosła 63 do 37 procent.

 

A z której aplikacji wy korzystacie chętniej?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska