Mocne brzmienia na MateriaFest: Behemoth, Riverside i inni!

Mocne brzmienia na MateriaFest: Behemoth, Riverside i inni!

Zakończenie festiwalowego lata zapowiada się naprawdę mocno w Szczecinku. 6. edycja MateriaFest ma gwiazdorską obsadę. Zabawa metalowców nie wszystkim się jednak podoba.

MateriaFest to inicjatywa członków zespołu Materia ze Szczecinka. 6 lat temu festiwal został zorganizowany po raz pierwszy i od razu zyskał wsparcie lokalnych władz. Potem było tylko coraz huczniej, a wsparcie jeszcze większe.

 

No i wreszcie mamy edycję 2017 i naprawdę gwiazdorski line-up. Jako headliner wystąpi Behemoth, na jednym z dwóch koncertów w tym roku w Polsce (drugi będzie miał miejsce w grudniu w Warszawie). Tuż przed nim zagra uwielbiany zagranicą i traktowany z szacunkiem w Polsce Riverside. Dwie różne stylistyki, ale jak podkreślają muzycy, na tym właśnie polega MateriaFest.

 

 

Muzyczne spotkanie w Szczecinku spotkało się już z protestami. To za sprawą Behemotha, którego występy zawsze wzbudzają kontrowersje, choć nigdy wśród zachwyconych fanów, a raczej wśród osób niezainteresowanych tym rodzajem sztuki.

 

Jednak burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas twardo powiedział, że nie ma możliwości, by te protesty w jakikolwiek sposób wpłynęły na festiwal. „Sam nie jestem metalowcem, ale to nie ma znaczenia. Każdy ma prawo słuchać tego rodzaju muzyki, jaki mu odpowiada. Nie ma szans, byśmy ugięli się przed naciskami” - powiedział na konferencji prasowej Hardie-Douglas.

 

 

MateriaFest odbędzie się 2 września w Szczecinku. Wystąpi 8 zespołów, a pierwszy zacznie grać o godz. 15.00. To Spatial, Koronal, Retrospective, Shinigami, Materia, Illusion, Riverside i Behemoth.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska