Niepublikowane książki Terry’ego Pratchetta zniszczone na amen

2017-08-31
Niepublikowane książki Terry’ego Pratchetta zniszczone na amen

Zgodnie z ostatnią wolą pisarza, po dysku twardym z jego komputera przejechał walec parowy.

Zmarły 12 marca 2015 roku Terry Pratchett pozostawił po sobie ogromny dorobek pisarski. Sam tylko Świat dysku, czyli najpopularniejszy stworzony przez niego cykl liczy 41 pozycji! Autor przed śmiercią pracował nad kilkoma kolejnymi książkami (taki miał zwyczaj), jednak nigdy nie poznamy ich treści. Zgodnie bowiem z ostatnią wolą autora, dysk twardy z jego komputera został przejechany przez walec parowy o nazwie Lord Jericho. Efekt jest taki, że nawet najlepszym specjalistom od odzyskiwania danych zapewne nie udałoby się nic zdziałać.

 

 

Teraz zniszczony dysk ma trafić do muzeum Salisbury, gdzie w dniach 16 września – 13 stycznia będzie można podziwiać wystawę poświęconą zmarłemu pisarzowi. Fani talentu Pratchetta spekulują jednak, że Rob Wilkins – który był odpowiedzialny za zniszczenie dysku z komputera pisarza – mógł najpierw skopiować jego zawartość, by w przyszłości móc na niej zarobić.

 

 

Sir Terry Pratchett był autorem ponad 70 książek, które zostały przetłumaczone na 37 języków i sprzedały się w liczbie ponad 70 milionów egzemplarzy.

 

Foto: David Skinner / flickr

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska