Sokół Millennium największym zestawem Lego w historii

2017-09-01
Sokół Millennium największym zestawem Lego w historii

Aby zbudować statek kosmiczny, którym Han Solo i Chewbacca poruszali się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce”, trzeba się posłużyć rekordową liczbą elementów.

Zaprezentowany przez Lego zestaw do złożenia znanego z Gwiezdnych wojen statku kosmicznego składa się z największej liczby części – posiada ich bowiem aż 7541. Jak dotąd najbardziej skomplikowany zestaw umożliwiał zbudowanie słynnego Tadż Mahal – składał się jednak „jedynie” z 5922 klocków. Wymiary należącego do serii Ultimate Collector Sokoła Millennium są, jak nietrudno się domyślić, imponujące. Po złożeniu budowla z klocków ma bowiem niemal 84 centymetry długości, 56 szerokości i 21 wysokości. Wydaje się niewiele? Zobaczcie, jak prezentuje się w całej okazałości:

 

 

Sam statek to jednak nie wszystko – nie mógłby wszak funkcjonować bez załogi! Firma Lego postanowiła wykonać ukłon w kierunku fanów zarówno nowych, jak i klasycznych odsłon gwiezdnej sagi. W zestawie znajdziemy figurki przedstawiające Rey, Finna, BB8 oraz Hana Solo w wieku dość podeszłym, ale również Chewbaccę, Księżniczkę Leię, C3PO oraz młodego Hana.

 

 

Jak można się spodziewać, omawiany zestaw nie jest tani. Aby wejść w jego posiadanie, trzeba wyłożyć na stół niemal 800 dolarów, czyli prawie 3000 złotych. A skoro już mówimy o Gwiezdnych wojnach – pamiętacie tę sesję Sary Jean Underwood?

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska