„Detektyw” ponownie na tropie zbrodni

2017-09-01
„Detektyw” ponownie na tropie zbrodni

Stacja HBO oficjalnie potwierdziła powstanie trzeciej serii serialu „True Detective”. Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch, potwierdzone nazwiska w obsadzie robią wrażenie.

Serial True Detective (w Polsce znany jako po prostu Detektyw) odbił się głośnym echem nie tylko wśród tych, którzy z wypiekami na twarzy śledzą serialowe nowinki. Pierwsza seria była prawdziwą petardą – mroczna opowieść o psychopatycznym mordercy, grasującym w Luizjanie, ściganym przez Rustina Cohle’a i Martina Harta (grający ich odpowiednio Matthew McConaughey i Woody Harrelson wspięli się na wyżyny swoich aktorskich możliwości) bardzo przypadła do gustu widzom. W drugiej serii w rolach głównych wystąpili Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams i Taylor Kitsch i chociaż recenzje na jej temat były na ogół pochlebne, to pojawiły się również opinie, że pierwszy sezon był zdecydowanie lepszy.

 

Stacja HBO właśnie potwierdziła, że powstanie trzeci sezon Detektywa. Co prawda nie znamy jeszcze daty premiery, ale wiemy, że scenariusz ponownie jest dziełem Nica Pizzolato, a w główną rolę wcieli się Mahershala Ali – aktor, który za rolę w głośnym Moonlight został nagrodzony Oscarem. Jeśli nie widzieliście tego filmu, to twarz Aliego tak czy inaczej powinna być wam znana – wcielił się on również w lobbystę Remy’ego Dantona w netflixowym hicie House of Cards. W Detektywie wystąpi jako Wayne Hayes – śledczy policji stanowej Arkansas. Tym razem akcja toczyć się będzie w malowniczych górach Ozark między Arkansas i Missouri (co ciekawe, w tym samym miejscu rozgrywa się akcja innego serialu Netflixa, zatytułowanego po prostu Ozark). Historia ma być rozciągnięta na przestrzeni wielu lat i być opowiedziana nie w jednej, a aż trzech liniach czasowych. Większość odcinków trzeciej serii Detektywa wyreżyseruje Jeremy Saulnier, ale w jednym z nich zadebiutować w tej roli ma również twórca serialu, czyli Nic Pizzolato.

 

Mamy nadzieję, że na premierę trzeciej serii nie będziemy musieli czekać zbyt długo!

 

foto: screen z youtube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska