Sony zapowiada bezprzewodowe słuchawki douszne

2017-09-01
Sony zapowiada bezprzewodowe słuchawki douszne

Nie jesteśmy do końca przekonani, czy podoba nam się kierunek, w jakim podąża segment dousznych słuchawek.

Gdy podczas premiery iPhone’a 7 i 7 Plus firma Apple zaprezentowała światu słuchawki Airpods, reakcje były dość mieszane. Wielu nie przypadł do gustu fakt, że oba z wymienionych telefonów zostały pozbawione 3,5 milimetrowego wejścia słuchawkowego, a wspomniane słuchawki nie tylko prezentowały się dość dziwnie, ale przy tym sporo kosztowały.

 

Dlaczego piszemy o Apple, skoro w tytule widnieje słowo „Sony”? Otóż znów potwierdziło się, że swoimi decyzjami firma z Cupertino znacząco wpływa na rynkowe trendy. W sprzedaży pojawiają się nie tylko kolejne smartfony bez wejścia jack, ale również słuchawki inspirowane Airpodsami. Takie jak Sony WF-1000X.

 

 

Słuchawki zostały wyposażone w technologię Smart Listening, która dostosowuje głośność i tłumienie dźwięków z zewnątrz w zależności od sytuacji. Przykładowo na lotnisku słuchawki tak operują dźwiękiem, aby umożliwić usłyszenie ważnych komunikatów, a podczas chodzenia po mieście wzmacniają dźwięki otoczenia, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Oczywiście tę opcję można modyfikować według własnego uznania za pomocą dedykowanej aplikacji lub też całkowicie wyłączyć. Baterie mają wystarczyć na około 3 godziny ciągłego słuchania, co nie jest wartością szczególnie imponującą. Cena WF-1000X ma wynosić 199 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska