Nagranie z testów Hyperloopa [VIDEO]

2017-09-04
Nagranie z testów Hyperloopa [VIDEO]

Hyperloop to jeden z najgłośniejszych projektów Elona Muska, który ma sprawić, że będziemy podróżowali szybciej niż kiedykolwiek dotąd. Zobaczcie film, który uzmysłowi wam, jak będzie to wyglądało!

Szybki jak transport lotniczy i tani jak transport drogowy – taki ma być Hyperloop. Jeśli jakimś cudem przespaliście ostatnie miesiące, już mówimy o co chodzi! Specjalna kapsuła zostanie umieszczona w tunelu o obniżonym ciśnieniu, co zmniejszy opór powietrzny i pozwoli kapsule osiągnąć niespotykaną dotąd prędkość. A ma to być niebagatelne 1200 km/h. Tak, dobrze kojarzycie, tyle wynosi prędkość dźwięku. A przekładając na bardziej zrozumiałe wartości: dzięki Hyperloopowi podróż z Warszawy do Łodzi zajmie całe 7 minut!

 

 

Większość z was pewnie od jakiegoś czasu dobrze wie, czym ma być Hyperloop. Podobnie jak większość z was wie, że Polska ma być jednym z 9 europejskich krajów, w których mają odbyć się testy. Nie widzieliście jednak jak ma to wyglądać. A teraz możecie – na filmie!

 

Uwaga: to jeszcze nie wszystko. Kapsuła na filmie rozpędza się tylko do względnie niewielkiej w porównaniu z zamierzoną prędkości 324 km/h. A już przy takiej prędkości wygląda to tak!

 

Tylko nie wypadnijcie z butów, ostrzegamy!

 

A skoro jesteśmy w temacie: słyszeliście już o rewolucyjnym pomyśle na Hyperloop Hotel, czyli hotel, który praktycznie umożliwi wam bycie w 13 miastach jednocześnie?

 

Fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska