2017-09-05
TAG Monaco dla Steve'a McQueena

W hołdzie aktorowi, który uczynił zegarek kultowym: nowa, fascynująca wersja ikony TAG Heuera.

TAG Heuer stworzył wiele kultowych zegarków. Ten, który przychodzi do głowy natychmiast, to kwadratowy model Monaco. Po raz pierwszy pojawił się w 1969 roku, był pierwszym automatycznym chronografem ze Szwajcarii wyposażonym w kwadratową, wodoodporną kopertę. Okazał się ogromnym hitem od pierwszego dnia sprzedaży.

 

W miarę upływu lat ten znakomity zegarek otrzymał wiele wersji specjalnych, a dziś mamy zaszczyt przedstawić zupełnie nowy model. Nazywa się TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition i przypomina o zaangażowaniu Steve'a McQueena w uczynienie Monaco słynnym.

 

 

Słynny gwiazdor Hollywood pokazał się w klasycznym Monaco podczas swojego występu w filmie Le Mans z 1971 roku. McQueen grał kierowcę w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Jego samochód był sponsorowany przez Gulf Oil, miał białe barwy z niebieskimi i pomarańczowymi pasami. Ten motyw można zobaczyć również na nowym zegarku.

 

Specjalna edycja TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition pozostaje wierna oryginalnemu projektowi zegarka Monaco, co oznacza, że koronka jest nadal po lewej stronie kwadratowej koperty, szkło wykonano z szafirowego, odpornego na zarysowania szkła, a koperta i pasek są w kolorze niebieskim.

 

 

Mechanizm to Caliber 1, który zapewnia 40 godzin pracy. Zegarek jest wodoodporny do 100 metrów. Specjalna edycja Monaco została wyceniona na 5 900 dolarów.

 

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska