Jak kobiety i mężczyźni radzą sobie z rozstaniem?

2017-09-06
Jak kobiety i mężczyźni radzą sobie z rozstaniem?

Podobno każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z rozstaniem. Można jednak dostrzec pewne podobieństwa.

Rozstania niemal nigdy nie są łatwe i przyjemne. Niezależnie od tego, czy następuje na skutek ewidentnej winy jednej ze stron i czy dotyczy związku trwającego zaledwie kilka tygodni lub kilka lat. Ludzie radzą sobie z rozstaniami na różne sposoby. Jakie to sposoby? Jeden z portali dla facetów postanowił się tego dowiedzieć.

 

Serwis AskMen przeprowadził ankietę, w której wzięło udział ponad 1500 osób – zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Wiele z nich po rozstaniu czuje potrzebę odreagowania i szuka nowych wrażeń, a popularnym narzędziem do wykonania tego celu jest Tinder. W tym celu skorzystało z niego 56% facetów i 62% kobiet. Dowiedzieliśmy się również, że mężczyźni potrafią otrząsnąć się po rozstaniu szybciej od kobiet – 61% z nich skorzystałoby z aplikacji randkowej kilka tygodni później, a 36% facetów z pokolenia millianialsów byłoby skłonnych wykonać ten krok w ciągu kilku dni.

 

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie w kwestii podejścia do zachowań byłych partnerów. Jedna czwarta kobiet chciałaby, aby ich były partner poczekał przynajmniej miesiąc przed spotykaniem się z kimś nowym, a 30% wolałoby, aby ich eks już nigdy się z nikim nie związał. Mężczyźni są w tej materii bardziej wyluzowani – ponad połowa z nich przyznała, że to, czy i kiedy ich poprzednia partnerka związała się z kimś, w ogóle ich nie interesuje.

 

 

 

foto: RyanKing999 / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska