Wybrano najpiękniejszy kraj na świecie

2017-09-06
Wybrano najpiękniejszy kraj na świecie

Wybór nie należy do oczywistych!

Włochy, Tajlandia, Australia, a może Stany Zjednoczone? O tym, który ze 194 krajów świata (taką liczbę podaje Wikipedia, której w tym przypadku wierzymy) zasługuje na miano najpiękniejszego, można by toczyć naprawdę długie dyskusje, które i tak w pełni nie wyczerpałyby tematu.

 

Zadania wyboru najpiękniejszego kraju na świecie podjęli się czytelnicy „Rough Guide”, czyli serii popularnych książek podróżniczych, wydawanych przez Penguin. No i okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła… Szkocja.

 

 

Z jednej strony czytelników książek wydawanych przez brytyjskie wydawnictwo można by posądzić o pewną stronniczość, ale z drugiej trudno odmówić uroku szkockim krajobrazom. Tak „Rough Guide” podsumowuje wybór:

 

„Kto jest w stanie zaprzeczyć, że te dzikie plaże, głębokie jeziora i urwiste zamki nie tworzą jednych z najwspanialszych i najpiękniejszych widoków na świecie?” Cóż, galeria którą zamieściliśmy powyżej dowodzi, że jest w tym sporo prawdy. Zadowolenia z wyników nie krył również Malcolm Roughead, szef serwisu VisitScotland:

 

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że to właśnie Szkocja otrzymała ten niewątpliwy zaszczyt ze strony czytelników „Rough Guide”, ale oczywiście nie jest on zaskoczeniem dla nikogo, kto kiedykolwiek odwiedził nasz wspaniały kraj.”

 

To jak, kupujecie już bilety do Szkocji?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska