O tym jak Netflix pomaga trwać w szczęśliwym związku

2017-09-07
O tym jak Netflix pomaga trwać w szczęśliwym związku

Kiedy pary wspominają swoje najlepsze chwile, bardzo często przywołują wspólne oglądanie telewizji: filmów i seriali. Nie przez przypadek, tego typu banalne doświadczenia są jednymi z najprzyjemniejszych. Ale mają jeszcze jedno znaczenie.

 

Niedawno jednak naukowcy poszli o krok dalej i postanowili dowiedzieć się, czy wspólne oglądanie seriali – one są przecież dziś najmodniejsze – nie tylko daje przyjemność, ale cementuje związek.

 

No i wyszło to, czego się spodziewali. Jeśli oglądacie razem seriale, czy telewizyjne show regularnie, to będziecie razem. Jeśli wam to nie wychodzi, to prawdopodobieństwo zerwania lub rozpadu związku zwiększa się radykalnie.

 

W badaniu naukowcy zapytali ponad 200 studentów o ich długoterminowe relacje. Co robili (no, poza chodzeniem do łóżka), jak wiele mieli wspólnych przyjaciół, jak często brali udział we wspólnej rozrywce (w tym telewizji, filmach i książkach).

 

Pary, które spędzały więcej czasu przed telewizorem lub komputerem, trwały. Te, dla których było to zło konieczne, rozpadały się.

 

Zatem, jeśli zastanawiacie się nad tym, czy odnowienie subskrypcji Netflixa może zrobić coś dobrego dla waszego związku, to nauka mówi, że może.

 

Pytanie tylko, jak zachęcić ją do „Gry o tron” lub „Breaking Bad”, a nie „Plotkary”, czy „Girls”...

 

Fot: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska