Jak złożyć marynarkę do podróży?

2017-09-08
Jak złożyć marynarkę do podróży?

Przed tym problemem staje wielu facetów, którzy wybierając się w podróż chcą lub wręcz muszą prezentować się elegancko po przybyciu na miejsce. Marynarka w podróży sprawia pewien problem, z którym jednak można dość łatwo się uporać.

O tym, jak ważnym elementem ubioru każdego mężczyzny jest marynarka, chyba już nikogo nie musimy przekonywać. Nad jej tematem pochylaliśmy się na naszych łamach już wielokrotnie – pisaliśmy między innymi o tym, jak dobrać rozmiar marynarki, a także jak odpowiednio marynarkę zapinać. Dziś pomówimy o tym, jak się z nią obchodzić w trakcie podróży.

 

W przypadku, gdy w podróż wybieramy się samochodem, sprawa jest dość prosta. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w specjalny wieszak na marynarkę, który montuje się na zagłówku. Jeśli jednak nie chcemy inwestować dodatkowych pieniędzy, dobrym pomysłem będzie schowanie marynarki do pokrowca i powieszenie go na haczyku. Pokrowiec kosztuje dosłownie grosze, a skutecznie uchroni marynarkę przez zbieraniem kurzu i innych niepożądanych zanieczyszczeń. W przypadku innych środków transportu również radzimy skorzystać z pokrowca – pomoże on zapobiec niepożądanym zagnieceniom.

 

Co jednak zrobić w przypadku, gdy w podróż wybieramy się samolotem? Cóż, tutaj sprawy nieco się komplikują – pokrowiec w tym przypadku może okazać się nieporęczny, więc możemy zostać zmuszeni, aby spakować marynarkę do walizki. W takiej sytuacji powinniśmy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim nie powinniśmy składać marynarki w taki sam sposób, w jaki składamy koszule. Te elementy ubioru są uszyte w zupełnie inny sposób i gdybyśmy chcieli analogicznie je składać, nie otrzymalibyśmy zbyt atrakcyjnego dla oka efektu. Zatem jak spakować marynarkę do walizki?

 

Istnieje sposób, który umożliwia złożenie marynarki w taki sposób, aby niepożądanych zagnieceń było jak najmniej. Należy najpierw wywinąć jeden z rękawów na lewą stronę, postawić do góry kołnierz, włożyć jedno z ramion w ustęp stworzony przez to drugie, wywinięte na lewą stronę i złożyć marynarkę tak, aby przód klap i rękawy były w jednej linii. Tak przygotowaną marynarkę można bez problemu zrolować, aby uniknąć pogniecenia. Wszystko wyjaśnia poniższy schemat:


Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska