Jaki zegarek sportowy kupić?

2017-09-05
Jaki zegarek sportowy kupić?

Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze zegarka sportowego.

Rozwój technologii sprawia, że posiadamy nieporównywalnie większą wiedzę na temat niemal każdej sfery naszego życia, niż mieliśmy jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Ogromny postęp dokonał się między innymi w segmencie sportowym. Obecnie za niewielkie pieniądze możemy kupić urządzenia, dzięki którym dowiemy się niemal wszystkiego na temat każdego aspekty naszej aktywności fizycznej.

 

Ci, którzy nie mają bardzo wygórowanych wymagań, powinni zastanowić się nad zakupem opaski treningowej. Już za kilkadziesiąt złotych można kupić sprzęt, dzięki któremu będziemy mieli możliwość liczenia kroków, a także mierzenia pulsu (ale uwaga – w urządzeniach z niższej półki pomiar nie zawsze będzie dokładny!), a także monitorowania aktywności podczas snu. Jeśli jednak wymagamy od sprzętu nieco więcej, powinniśmy zwrócić naszą uwagę na zegarki sportowe.

 

W tym miejscu należy nadmienić, że nie powinno się mylić zegarków sportowych ze smartwatchami. Nad zakupem drugiego z wymienionych urządzeń powinniśmy się zastanowić, jeśli zależy nam na „przedłużeniu” smartfona, czyli oczekujemy przede wszystkim możliwości czytania wiadomości oraz sprawdzania powiadomień z różnych aplikacji. Zegarki dla aktywnych to zupełnie inna kategoria sprzętów.

 

Najważniejszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, kupując męski zegarek sportowy, jest jakość materiałów użytych do jego produkcji, a co za tym idzie wytrzymałość. Nawet jeśli owego zegarka potrzebujemy jedynie, aby mierzyć czas podczas niezbyt intensywnych przebieżek po parku, to i tak powinniśmy kupić urządzenie, które po niefortunnym upadku nadal będzie nadawało się do użytku. Cechą niezbędną będzie również wodoodporność, ale ta w tego typu zegarkach jest standardem. Przed zakupem warto przyjrzeć się również wyświetlaczowi – warto zwrócić uwagę na to, czy pokazywane na nim informacje są czytelne, a sam ekran odpowiednio podświetlony.

 

Druga sprawa to oferowane przez urządzenie funkcje. Zegarki fitness potrafią mierzyć przebyty dystans dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, a zarejestrowane w ten sposób trasy można następnie zobaczyć na komputerze dzięki połączeniu z popularnymi aplikacjami, takimi jak na przykład Endomondo. Istotny będzie również dobrze działający pulsometr – możliwość mierzenia tętna jest ważna przy okazji uprawiania praktycznie każdej dyscypliny sportowej. Ci, dla których sport to w pierwszej kolejności sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów powinni sprawdzić, czy zegarek sportowy, który zamierzają kupić, oferuje możliwość liczenia spalonych kalorii. Każdy zegarek sportowy umożliwia również sprawdzenie aktualnej godziny.

 

foto: emiliozv / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska