Relacja z Baltica Summer Tour 2017

2017-09-08
Relacja z Baltica Summer Tour 2017

Baltica Summer Tour 2017 była siódmą edycją Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody Baltica Equestrian Tour. Od 15 sierpnia do 3 września Stadnina Koni Ciekocinko – jedna z najpiękniejszych zabytkowych stadnin koni w kraju – ponownie stała się gospodarzem niesamowitego sportowego wydarzenia.

Podczas trzech tygodni Baltica Summer Tour, rozegranych zostało 8 konkursów zaliczanych do FEI Longines Ranking: Kwalifikacja do Mistrzostw Europy Seniorów w Rotterdamie w 2019 roku, Kwalifikacja do Mistrzostw Świata w Tryon (USA), Kwalifikacje dla każdej z młodych kategorii wiekowych do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców Fontainebleau 2018. W ramach CSI2*/3* rozegrano konkursy w kategorii wysokości od 1,30 m do 1,60 m, w ramach CSI1* konkursy w kategorii wysokości od 1,00 m do 1,35 m oraz CSIYH1* dla koni 5-, 6- i 7-letnich.

 

Tegoroczną nowością był rozegrany pod nazwą Baltica Future Stars Tour 2017 turniej dla młodych koni. Cykl składał się z 6 konkursów dla każdej kategorii wiekowej młodych koni, a jego końcowe wyniki ogłoszono 31 sierpnia. Zwycięstwo przypadło: w kategorii koni 7-letnich klaczy francuskiej hodowli Arabesque De Ravel, dosiadanej przez Adama Grzegorzewskiego, w kategorii koni 6-letnich, klaczy Dacara E, dosiadanej przez Cassandrę Orschel (POL), w kategorii koni 5-letnich, wałachowi Casario De Soie Z, dosiadanemu przez Grzegorza Psiuka, również z Polski.

 

Drugą nowością wprowadzoną podczas tegorocznych edycji Baltiki, był cykl Balrica Riders Tour, gdzie zwycięzcą został niezawodny Jarosław Skrzyczyński, do którego należało również pierwsze miejsce w Grand Prix Srebrnej Rundy (Silver Tour) oraz trzecie miejsce w CSI3* Gold 4 Grand Prix, zaliczanego do Longines Ranking (1,50 m). W finałowym GP trzeciego tygodnia nasz mistrz uległ reprezentantce Szwecji Stephanie Holmen w parze z Flip’s Little Sparrow oraz Wojciechowi Wojciancowi dosiadającemu wałacha Naccord Melloni.

 

 

Baltica Equestrian Tour jest tak wyjątkowa jak ludzie, którzy ją  tworzą i odwiedzają. O jakości każdego wydarzenia, poza wysiłkiem organizacyjnym, świadczy jego obsada, a po 6 edycjach Baltiki, nie ma już wątpliwości, że wielkie nazwiska, wielkie umiejętności i wielkie serca miłośników jeździectwa biją najmocniej właśnie na północy, podczas trzech tygodni święta wszystkich jeźdźców i miłośników koni jakim jest Baltica Tour.

 

Podczas letniej edycji Baltiki publiczność mogła podziwiać występy zawodnika włoskiego pochodzenia – Luca Maria Moneta, który nie tylko  jest czynnym jeźdźcem  startującym w konkursach rangi CSI5*, ale słynie przede wszystkim ze swojego unikalnego podejścia do koni, które propaguje w powołanym do życia w 2012 roku Centrum Jeździeckim we włoskiej Lombardii. Luca jest instruktorem trzeciego stopnia, członkiem włoskiej reprezentacji narodowej, od 2009 roku zawodnikiem startującym w zawodach rango CSI5*, jednak tym co wyróżnia go na tle innych zawodników i stanowi o jego sukcesach jest więź z końmi, którą pielęgnuje zgłębiając tajniki jeździectwa naturalnego.

 

Nie można nie wspomnieć o samej lokalizacji zawodów, gdyż gospodarzem Baltica Summer Tour jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort & Wellness, którego standard potwierdzają najwyższe oceny gości – powyżej 9,1/10 według portalu booking.com oraz miejsce w pierwszej dziesiątce pięciogwiazdkowych hoteli w Polsce według portalu Trivago. Luksusowy standard obiektu dotyczy nie tylko samego hotelu, ale również dwóch hotelowych restauracji, wysoko ocenionych przez międzynarodowy przewodnik kulinarny Gault & Millau. „1906 Restaurant” oraz „Luneta & Lorneta Bistro Club”, zlokalizowane bezpośrednio na terenie obiektu i zawodów, dają gościom i uczestnikom niepowtarzalną okazję do przeżycia doznań kulinarnych najwyższej próby.

 

W czasie zawodów goście obiektu mogą się cieszyć i delektować smakiem także w Riders Club, ulokowanym w namiocie G. H. Mumm Champagne, gdzie absolutną nowością jest restauracja z widokiem na najważniejsze wydarzenia Baltici – Le Parcour Brasserie. Wszystkie sezonowe punkty gastronomiczne znajdują się w głównej osi spacerowej pomiędzy dwoma arenami, gdzie dodatkowo zlokalizowane są Sushi Station oraz sezonowy Bistro Fish & More, w którym goście znajdą klasyczne Fish & Chips.

 

W tym roku poza Grupą Pernod Riccard partnerem Baltiki ponownie były marki Segafredo Zanetti, Claas, Duni i Hortex. Na pokładzie powitano tez nowego partnera – Tacit Investment wraz ze swoją flagową inwestycją, czyli budynkiem Cosmopolitan przy ulicy Twardej 4 w Warszawie. Na parkurze stanęła monumentalna przeszkoda, odwzorowująca sylwetkę warszawskiego apartamentowca. W trzeci weekend letniej Baltiki finałowe GP zostało rozegrane o puchar Cosmopolitan, a nagrody w imieniu firmy, wręczała Prezes Tacit Investment Karolina Kaim.

 

Nie należy zapominać, że Ciekocinko w szerszej perspektywie jest kurortem nadmorskim, oddalonym o niespełna 4 kilometry od pięknych piaszczystych plaż. W szczycie letniego sezonu nie tylko uczestnicy, ale również goście i widzowie zawodów mogą relaksować się na jednych z najpiękniejszych plaż Pomorza i co szczególnie cenne – wciąż nie przeludnionych.

 

Letnie wieczory podczas Baltica Summer Tour upływały wypełnione dobrą muzyką i międzynarodowym gwarem rozmów. Standardem jest troska organizatorów o rozrywkową stronę wydarzenia. Podczas tegorocznej letniej edycji ponownie zaśpiewał dla uczestników Baltiki MC Jacob A. Lepszego zakończenia wakacji nie można sobie wyobrazić, pozostaje już tylko oczekiwanie na kolejne edycje Baltica Equestrian Tour. Terminy Spring Tour 2018 – 15.05-03.06, Summer Tour 2018 – 21.08-02.09.

 

fot. materiały organizatora

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska