Dress code: Jak się ubrać w stylu business casual?

2017-09-08
Dress code: Jak się ubrać w stylu business casual?

Strój business casual – brzmi trochę poważnie, a trochę potocznie. Masz wątpliwości czym dokładnie jest? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Biznesowy casual to strój odpowiedni na konferencję. Słowem – na okazję, gdy musisz wyglądać jak człowiek, ale nie ma żadnego powodu, by wkładać muchę i smoking, czyli elementy ubioru zarezerwowane dla dress code'u black tie.

 

Ale właściwie jaki konkretnie ubiór określa się jako business casual? Przede wszystkim utrzymany raczej w jaśniejszych odcieniach niż strój wieczorowy. Poza tym – swobodny i wygodny, to podstawa! Byle nie przychodzić do pracy nawet w zwyczajowy Casual Friday w szortach i japonkach...

 

Koszula i marynarka – to najlepszy zestaw, choć koszula może być w kratę, a marynarka w jaśniejszym kolorze i uszyta z ewidentnie nie wieczorowego materiału. Koszuli nie musisz zapinać na ostatni guzik, poszetka czy krawat też są ci raczej niepotrzebne. Jeśli bardzo nie lubisz marynarek (ale serio, są tacy?) ujdzie też sweter z dekoltem z literę V i wystająca spod niego koszula. Choć to jednak gorszy wybór. A jeśli z kolei marynarki ci nie przeszkadzają, ale bardzo nie lubisz koszul – koszulka polo pod marynarką także będzie w porządku.

 

Spodnie mogą być denimowe, choć surowo zabronione jest zakładanie jeansów, to byłaby przesada! Zapomnij też o ubraniach z dużymi logotypami czy rzucającymi się w oczy nadrukami. Choć z drugiej strony – dobrze ubranemu mężczyźnie raczej nie polecamy ich na żadne okazje. Buty? Nie lakierki, choć i nie jaskrawe trampki. Najlepiej postawić na czarne lub brązowe półbuty o raczej klasycznym kroju.

 

I właściwie to byle. Ubiór business casual ma być trochę bardziej formalny niż dress code smart casual, znany ze swobody i fantazji. Ale daleko mu też do stroju wieczorowego. Pójść na własny ślub ubranym w stylu business casual to tak, jakby pójść na niego w klapkach. Albo i gorzej. Na takie, jedyne w swoim rodzaju okazje zarezerwuj dress code white tie.

 

fot. iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska