Pierwsza tego typu murawa na świecie – nowość na stadionie Tottenhamu

2017-09-08
Pierwsza tego typu murawa na świecie – nowość na stadionie Tottenhamu

Na nowym stadionie White Hart Lane zostanie zastosowane interesujące rozwiązanie.

Stadion White Hart Lane po latach eksploatacji (piłkarze Tottenhamu grali na tym obiekcie w latach 1899-2017) wreszcie zyska nowe oblicze. Już dzień po wygranym przez „Koguty” meczu z Manchesterem United na obiekt wjechał ciężki sprzęt i rozpoczęła się jego gruntowna przebudowa, która ma pochłonąć 400 milionów funtów. Po modernizacji stadion będzie jednym z najnowocześniejszych na świecie i wiemy, że nie obejdzie się bez użycia interesujących technologii.

 

O ile składane dachy możemy znaleźć na wielu stadionach na całym świecie, o tyle zwijane murawy nadal są czymś nowym. Pierwszym, który został wyposażony w to rozwiązanie jest stadion Uniwersytetu Phoenix w Arizonie. Nowy obiekt piłkarzy Tottenhamu będzie jednak pierwszym na świecie, w którym murawa nie tylko będzie zwijana, ale przy okazji również dzielona na cztery części. System, jaki będzie zastosowany na nowym White Hart Lane został doskonale wyjaśniony na poniższym filmie:

 

 

W czasie remontu stadionu drużyna Tottenhamu rozgrywa swoje domowe mecze na słynnym Wembley. O sile drugiej ekipy poprzedniego sezonu Premier League stanowi między innymi młody angielski pomocnik Dele Alli, który kilka miesięcy temu znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

 

foto: wikipedia

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska