Christian Bale na Dzikim Zachodzie – zwiastun „Hostiles”

2017-09-08
Christian Bale na Dzikim Zachodzie – zwiastun „Hostiles”

Wygląda na to, że moda na westerny wraca. I to w dobrym stylu!

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych western był gatunkiem, który święcił ogromne triumfy. To właśnie wówczas na ekranach kin królowały takie dzieła, jak Rio Bravo, Prawdziwe męstwo czy też słynna „dolarowa trylogia” Sergio Leone. W późniejszym czasie przygody dzielnych kowbojów, twardych szeryfów i niecnych bandytów odeszły nieco w zapomnienie, ale teraz twórcy filmowi coraz chętniej do nich wracają. Westernowy klimat panował w znakomitym serialu Westworld produkcji HBO, a teraz sięgnął po niego Scott Cooper – reżyser Hostiles.

 

Film opowiada historię Josepha J. Blockera – kapitana armii amerykańskiej, który podejmuje się misji eskortowania wodza Czejenów przez niebezpiecznie terytoria. Zwiastun nie zdradza więcej w kwestii fabuły, ale daje pewne pojęcie na temat klimatu filmu.

 

 

W głównej roli zobaczymy Christiana Bale’a, a oprócz niego na ekranie pojawią się między innymi Rosamund Pike (Zaginiona dziewczyna), Jesse Piemons (Fargo, Breaking Bad) i Rory Cochrane (Operacja Argo). W reżyserskim dorobku Scotta Coopera znajdują się trzy pozycje: Pakt z diabłem, Zrodzony w ogniu i Szalone serce.

 

Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi na ekrany polskich kin.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska