Ten helikopter zastąpi Black Hawki i Apache

2017-09-11
Ten helikopter zastąpi Black Hawki i Apache

Bell Helicopters zakończył pracę nad swoim nowym helikopterem V-280 Valor, który zastąpi bojowe maszyny Black Hawk i Apache.

Konstrukcja wirników zapewnia znacznie wyższą prędkość przelotową (426 km/h dla Valora, w porównaniu z 294 km/h dla Black Hawka). To był kluczowy parametr.

 

Valor jest bowiem odpowiedzią Bella na kontrakt rządowy o łącznej wysokości 100 miliardów dolarów. Nazywa się on Join Multi-Role-Future Vertical Lift (JMRFVL) i jest planem zastąpienia helikopterów bojowych czymś znacznie szybszym, wygodniejszym i nowocześniejszych, jeszcze do roku 2030.

 

 

Najważniejszą różnicą między produkowanym przez Bella większym V-22 Ospreyem, a Valorem, jest to, że bloki silników Valora są zamontowane nieruchomo, przemieszczają się same śmigła, tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ułatwia to utrzymanie poziomu przez zmiennowirnikowca (ang tilt-rotor) i eliminuje płynięcie strumienia spalin w dół, gdy żołnierze wsiadają i wysiadają.

 

„V-280 Valor został zaprojektowany, aby zapewnić wojskom szybkość, zasięg i wydajność operacyjną potrzebną do ukończenia każdej misji z sukcesem oraz szybciej niż każdy przeciwnik” - czytamy w serwisie Bell Helicopters.

 

 

Fot: Bell

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska