Nowe iPhone’y oficjalnie zaprezentowane!

2017-09-12
Nowe iPhone’y oficjalnie zaprezentowane!

Nadszedł moment, na który czekało wielu! Apple wreszcie zaprezentowało trzy nowe smartfony – są to modele 8, 8 Plus oraz najbardziej innowacyjny ze wszystkich iPhone X.

Przecieki dotyczące nowych modeli iPhone’ów pojawiały się w sieci już na kilka miesięcy przed oficjalną premierą. Najpierw ukazały się informacje o usunięciu obecnego od samego początku w smartfonach od Apple przycisku Home, a następnie pogłoski, jakoby nowy iPhone miał być najdroższym w historii. Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat najbardziej pożądanych telefonów na świecie.

 

Konferencja Apple rozpoczęła się jednak od prezentacji innych sprzętów. Tim Cook najpierw opowiedział o nowej, trzeciej generacji Apple Watcha. „Najpopularniejszy zegarek na świecie” posiada procesor o 70% mocniejszy od swojego poprzednika, będzie wykorzystywać technologię LTE, pozwalającą na wykonywanie rozmów bez telefonu oraz oczywiście zostanie wyposażony w nową wersję WatchOS. Kolejną nowością jest następna generacja Apple TV – sprzęt będzie obsługiwał rozdzielczość 4K oraz technologię HDR.

 

Potem nastąpiło to, na co wszyscy czekali – prezentacja nowych iPhone’ów. Apple postanowiło zrezygnować z dotychczasowego nazewnictwa – smartfony nie otrzymały nazw 7S oraz 7S Plus (jak to miało miejsce w przypadku „piątki” i „szóstki”), a zamiast tego zostały nazwane 8 i 8 Plus. Rozmiary wyświetlaczy nie uległy zmianie i nadal będziemy mieli do czynienia z przekątną odpowiednio 4,7 i 5,5 cala. Oba telefony będą w całości pokryte „najbardziej wytrzymałym szkłem na świecie” i umożliwiały nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Trudno tutaj mówić o wielkiej rewolucji – generalnie rzecz ujmując, mamy do czynienia z odświeżonymi modelami 7 i 7 Plus.

 

 

Zupełnie inaczej mają się sprawy w przypadku tegorocznego „one more thing”, którym został iPhone X. To sprzęt zupełnie inny od tego, do czego przywykliśmy w kontekście smartfonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie. Telefon posiada wyświetlacz Super Retina o przekątnej 5,8 cala, który niemal w całości pokrywa przedni panel urządzenia. Jego rozdzielczość wynosi 2436 x 1125 przy gęstości pikseli 458 PPI. Ze smartfona, zgodnie z zapowiedziami, zniknął przycisk Home – powrót do ekranu głównego następuje po wykonaniu odpowiedniego gestu, a odblokowanie ekranu następuje za pomocą wspominanej w przeciekach funkcji rozpoznawania twarzy Face ID. Apple twierdzi, że urządzenia nie będzie można oszukać za pomocą zdjęcia. Twarzą będzie można również… animowane emoji, ale to raczej ciekawostka niż naprawdę przydatna funkcja. Potwierdziła się niestety również plotka dotycząca ceny – za podstawową, najtańszą wersję iPhone’a X trzeba będzie zapłacić 999 dolarów!

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska