Przezroczysta naturalna skóra? Poznajcie Apparition

2017-09-13
Przezroczysta naturalna skóra? Poznajcie Apparition

Święty Graal garbarzy wreszcie został odnaleziony! Dzięki wynalazkowi ECCO Leather udało się wyprodukować skórę, która jest przezroczysta, a przy tym wyjątkowo elastyczna i delikatna. A jakby tego było mało – wodoodporna.

Poszukiwanie rozwiązań, które pozwoliłyby na produkcję przezroczystej skóry, spędzało sen z powiek zarówno garbarzom jak i projektantom. Do tej pory udawało się to jedynie przy wykorzystaniu skór małych zwierząt, takich jak kozy i owce. Tyle tylko, że materiał – choć rzeczywiście przezroczysty – był równocześnie wyjątkowo sztywny i twardy.

 

Niewielki zespół ECCO Leather przez trzy lata zgłębiał techniki garbowania skór wykorzystywane przez starożytnych Egipcjan i Greków. W rezultacie przy wykorzystaniu krowiej skóry, zespół ECCO Leather uzyskał miękki, transparentny materiał, który dodatkowo jest niezwykle wytrzymały i wodoodporny. Teraz jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i może być wykorzystywany do produkcji torebek, butów czy kurtek.

 

 

– Technika tworzenia transparentnej skóry, która jednocześnie pozostaje niezwykle miękka, to oczywiście nasz sekret – mówi Sruli Recht, dyrektor kreatywny ECCO Leather. – Wszystko zaczęło się od wyzwania jakie sobie postawiliśmy. Inspiracją dla nas było to co przez lata udało się osiągnąć innym projektantom i garbarzom w dziedzinie tworzenia przezroczystych tkanin. Chcieliśmy znaleźć sposób na wykorzystanie naszego ogromnego doświadczenia w garbowaniu skór, które moglibyśmy połączyć z technologią wykorzystywaną w holenderskim ośrodku badawczo-rozwojowym – dodaje.

 

 

Dzieło ECCO Leather zyskało nazwę Apparition, co w języku angielskim oznacza ducha lub widmo, oczywiście ze względu na swoją przezroczystość. – Stworzenie zupełnie nowego materiału to jedno, sukcesem jest użycie go przy produkcji i pokazanie co potrafi, jak zachowuje się w ruchu, jak się zgina, jaki jest w dotyku – mówi Recht.

 

 

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Chcecie zobaczyć jak zachowuje się materiał Apparition? Dobrze prezentuje to film, który widzicie powyżej. Sami zdecydujcie czy was to przekonuje. Jedno jest pewne – wygląda futurystycznie!

 

Na razie ubrania z serii Apparition nie są dostępne w sprzedaży.

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska