Śnienie o zdradzie może zaszkodzić związkowi

2017-09-14
Śnienie o zdradzie może zaszkodzić związkowi

Zdrada nie jest, delikatnie mówiąc, czynem chwalebnym. Podobnie jak samo myślenie o niej. Okazuje się jednak, że nawet nieświadome śnienie o seksie z kimś innym niż nasza partnerka może stanowić w związku problem.

Zapewne niejednemu z was zdarzyło się śnić sen, w którym zdradzaliście swojego partnera. I chociaż trudno kogokolwiek winić za taki stan rzeczy (wszak zazwyczaj nie mamy kompletnie wpływu na obrazy i sytuacje, które pojawiają się w naszych marzeniach sennych), to jednak nie powinno się przechodzić koło nich obojętnie. Dodajmy jeszcze, że to zjawisko jest dość powszechne – aż jedna czwarta z tysiąca ludzi przepytanych przez serwis Amerisleep przyznaje się do snów ze zdradą w roli głównej. Obawy związane z wpływem takich snów na związek wydają się być całkiem uzasadnione – bo skoro śnimy o zdradzaniu, to nasz związek chyba nie funkcjonuje tak jak powinien, nieprawdaż?

 

Na temat snów o zdradzie postanowili więc wypowiedzieć się eksperci. Jakie jest ich zdanie? Cóż, najkrócej rzecz ujmując na pytanie, czy owe sny należy traktować jako coś niepokojącego czy nie, można odpowiedzieć rzucając monetą – nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi. O wiele ciekawsza jest z kolei przyczyna, z powodu której takie sny się pojawiają. Najczęściej występującą przesłanką są problemy z zaufaniem, które mogą – ale nie muszą – dotyczyć partnera/partnerki. Eksperci są zgodni co do tego, że owe problemy w większym stopniu dotyczą osoby śniącej, aniżeli zachowania partnera.

 

Badanie przeprowadzone przez Amerisleep sugeruje, że sny o zdradzie mogą nie mieć żadnego powiązania ze związkiem. Ponad jedna trzecia kobiet, które wzięły udział w badaniu twierdzi, że sen o zdradzie był najprawdopodobniej skutkiem „trudnej decyzji”, którą musiały podjąć w życiu osobistym. Sen jest wszak tylko snem. Co innego, gdy pewne decyzje są podejmowane pod jego wpływem. Lesli Doares, która jest ekspertem od związków tak wypowiedziała się na ten temat:

 

„Przyjmowanie obrazów widzianych w snach jako prawd objawionych i traktowanie ich poważnie może spowodować problemy w związku. Jeśli twojemu partnerowi śniło się, że cie zdradza, a ty go za to obwiniasz, postępujesz bardzo nie w porządku. Zachowywanie się, jakby rzeczywiście doszło do zdrady nie powinno w tej sytuacji mieć miejsca”.

 

Wniosek? Nawet jeśli śniłeś o seksie z kimś innym, niż twoja obecna partnerka, to się do tego nie przyznawaj.

 

foto: llhedgehogll / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska