Pierwszy rower o smaku whisky – Glenmorangie Original

2017-09-18
Pierwszy rower o smaku whisky – Glenmorangie Original

To najprawdopodobniej pierwszy przypadek na świecie, gdy w kontekście roweru mówi się o jego walorze smakowym.

Konkurencja na rynku whisky jest tak duża, że jej producenci stosują coraz wymyślniejsze metody, aby tylko wyróżnić się na tle licznej konkurencji. Co jakiś czas słyszymy o coraz ciekawszych, nowych zastosowaniach beczek po tym szlachetnym trunku – niedawno pisaliśmy chociażby o współpracy destylarni Bushmills z firmą Lowden, której efektem była wyjątkowa gitara. Teraz dowiedzieliśmy się, że z beczek można stworzyć nie tylko instrument muzyczny, ale również pojazd.

 

Owym pojazdem jest wyjątkowy rower, który został stworzony przez specjalistów z Renovo Hardwood Bicycles, którzy połączyli siły ze szkocką destylarnią Glenmorangie. Oczywiście nie ma mowy o tym, aby jednoślad został w całości wykonany z materiałów używanych przy produkcji whisky – Szkoci wysłali do Stanów Zjednoczonych beczki, z których ludzie z Renovo wykonali ramy do rowerów. Efekty możecie podziwiać w poniższej galerii:

 

 

A ile trzeba zapłacić, aby stać się właścicielem tego wyjątkowego jednośladu? Tylko (lub aż) około 7 tysięcy dolarów, czyli jakieś 25 tysięcy złotych. Czy warto? Cóż – w tej cenie zapewne znajdzie się wiele rowerów o lepszych parametrach, ale żaden z nich nie będzie mógł się pochwalić tak wyjątkową historią.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska