„Fanatyk” – pierwszy zwiastun filmu na podstawie słynnej copypasty

2017-09-19
„Fanatyk” – pierwszy zwiastun filmu na podstawie słynnej copypasty

Wygląda na to, że ktoś w końcu powie kilka słów prawdy o Polskim Związku Wędkarskim!

Geneza powstania filmu Fanatyk to sytuacja w naszym kraju bezprecedensowa – jest to bowiem pierwszy obraz, dla którego inspiracją była copypasta, czyli zmyślona, spontanicznie ropowszechniana w Internecie historia. I właśnie pojawiła się jego pierwsza zapowiedź, w której główny bohater (czyli grany przez Piotra Cyrwusa „stary anona”) udaje się do siedziby znienawidzonego Polskiego Związku Wędkarskiego:

 

 

Fanatyk ukaże się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku, chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Oprócz wspomnianego Piotra Cyrwusa na ekranie zobaczymy również między innymi Mariana Dziędziela i Dariusza Kowalskiego (niezapomnianego, demonicznego Janusza Tracza z Plebanii).

 

Projekt ekranizacji pasty autorstwa Malcolma xD znalazł uznanie w oczach jury Krakowskiego Klastra Filmowego, które wybrało scenariusz spośród 30 innych, a jego twórcy otrzymali 110 tysięcy złotych na realizację tego ambitnego przedsięwzięcia. Później udało im się zebrać kolejne kilkadziesiąt tysięcy za pomocą serwisu crowdfundingowego polakpotrafi.pl. Reżyserem filmu jest Michał Tylka, student filmoznawstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska