George RR Martin ujawnia szczegóły na temat pięciu nowych seriali w świecie „Gry o tron”

2017-09-21
George RR Martin ujawnia szczegóły na temat pięciu nowych seriali w świecie „Gry o tron”

Już niebawem główna historia „Gry o tron” dobiegnie końca, ale fani historii ze świata Westeros i Essos mogą patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Gra o tron to bez wątpienia największy serialowy hit w historii stacji HBO. Historię o wielkiej polityce, intrygach oraz oczywiście smokach śledzą na bieżąco miliony – wśród nich także ci widzowie, którzy na co dzień nie przepadają za stylistyką fantasy. Kilka tygodni temu dobiegł końca siódmy, przedostatni sezon Gry o tron. Stacji trudno jednak będzie całkowicie porzucić ten świat, zważywszy na fakt, że średnia oglądalność rośnie z sezonu na sezon. Siódmą serię w samych Stanach Zjednoczonych oglądało średnio ponad 10 milionów ludzi.

 

Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie naszych domysłów – HBO zapowiedziało bowiem, że planuje stworzenie nie jednego, a aż czterech spin-offów Gry o tron. Później informacja została zaktualizowana i powiedziano o piątym nowym serialu – scenariusz ma być dziełem Bryana Cogmana, któremu będzie pomagał sam Martin. PIĘĆ nowych seriali w świecie Gry o tron – cieszycie się?

 

 

Autor Pieśni Lodu i Ognia postanowił rzucić nieco światła na nowe projekty:

 

„Na ten moment mogę powiedzieć, że to będzie raczej prequel niż sequel; raczej następca dotychczasowych historii, niż spin-off. Serial Bryana będzie adaptacją a tym, co szczególnie zainteresuje fanów książek to to, że akcja będzie się rozgrywać w bardzo ciekawym okresie historii Westeros. Będę mu pomagał na każdym kroku – stworzymy ten serial wspólnie”.

 

Martin wypowiedział się również na temat czterech pozostałych spin-offów:

 

„W tym samym czasie Jane Goldman, Brian Helgeland, Max Borenstein i Carly Wray pracują nad innymi czterema serialami. Z nimi również współpracowałem (z niektórymi bardziej, z pozostałymi mniej) i jestem podekscytowany niektórymi pomysłami. HBO zdecydowanie ma z czego wybierać”.

 

Pisarz przestrzega jednak przed nadmiernym entuzjazmem:

 

„Nie nastawiajcie się jednak na pięć nowych seriali. Na pewno nie wszystkie powstaną od razu… Chociaż mnie samemu bardzo podoba się ten pomysł, to HBO nie może emitować wyłącznie Gry o tron. W przypadku dwóch albo trzech z nich powinniśmy doczekać się pilota, a jeden z seriali być może trafi na emisję w 2019 lub 2020 roku. Następne później, jeśli w ogóle. Prawda jest taka, że w tej chwili nikt nie wie niczego na pewno”.

 

foto: HBO

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska