„Black Mirror” powróci z trzecim sezonem

„Black Mirror” powróci z trzecim sezonem

Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat niebawem powróci - Netflix ogłosił datę premiery trzeciej serii.

Black Mirror to serial stworzony przez Charliego Brookera. Opowiada on o niebezpieczeństwach płynących z rozwoju technologii otaczającej człowieka – bierze pod lupę między innymi wszechobecność smartfonów oraz popularność serwisów społecznościowych. Każdy z odcinków opowiada osobną historię, ale wszystkie łączy motyw przewodni – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak ludzka psychika jest w stanie poradzić sobie w starciu z technologią, która wkracza w coraz intymniejsze sfery życia.

 

Ostatni, specjalny odcinek, został wyemitowany 16 grudnia 2014 roku. Fani od tamtego czasu niecierpliwie czekali na wieści o kontynuacji Black Mirror. Ich cierpliwość wreszcie została nagrodzona – na Twitterze pojawiła się co prawda krótka, ale wiele mówiąca informacja:

 

 

Niedawno serial został przejęty przez Netfliksa. Trzecia seria będzie składać się z sześciu odcinków, które będzie można obejrzeć 21 października 2016 roku. Większość epizodów została napisana przez twórcę serialu Charliego Brookera, za jeden odpowiada Dan Trachtenberg, a jeszcze jeden to dzieło Rashidy Jones i Michaela Schura, znanych z Parks and Recreation. Na ekranie zobaczymy między innymi Jerome’a Flynna (Bronn z Gry o tron), Michaela Kelly’ego (Doug Stamper z House Of Cards) oraz Kelly Macdonald (Margaret Thompson z Zakazanego Imperium).

 

Serial zadebiutował 4 listopada 2011 w brytyjskim Channel 4. Jak dotąd zostały wyemitowane dwa sezony (każdy składający się z trzech odcinków) oraz jeden świąteczny odcinek specjalny. W 2012 roku dostał nagrodę Emmy za najlepszy serial wyprodukowany poza Stanami Zjednoczonymi.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska