„Skorpion”, przewrotka bramkarza i Deyna – FIFA ogłosiła nominację do Nagrody Puskasa

2017-09-25
„Skorpion”, przewrotka bramkarza i Deyna – FIFA ogłosiła nominację do Nagrody Puskasa

W tym roku o laur strzelca najpiękniejszej bramki roku walczy dziewięciu piłkarzy i jedna piłkarka.

Chociaż nazwa nagrody sugeruje, że pod uwagę są brane są bramki strzelone w 2017 roku, to do plebiscytu załapały się również te z roku poprzedniego, które zostały zdobyte po ogłoszeniu poprzedniej edycji konkursu.

 

O nagrodę imienia legendarnego węgierskiego napastnika walczą bramki strzelone przez zawodników, grających zarówno w najbardziej renomowanych rozgrywkach, jak i tych zdecydowanie mało prestiżowych. Do tych pierwszych zdecydowanie należy zaliczyć przewrotkę Mario Mandzukicia z Juventusu, którą Chorwat popisał się w meczu finałowym Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. W zestawieniu znalazł się również wspaniałej urody „skorpion” autorstwa Oliviera Giroud z Arsenalu – chociaż mecz „Kanonierów” z Crystal Palace odbył się na samym początku roku, to już wówczas byliśmy niemal pewni, że będzie brany pod uwagę w konkursie na bramkę roku.

 

 

W niektórych przypadkach postanowiono docenić nie tyle samego gola, co również towarzyszące mu okoliczności. Tak stało się w przypadku bramki Moussy Dembele z Celticu, która była poprzedzona dwoma pięknymi podaniami – pierwsze zostało wykonane raboną, drugie zaś piętą. Naszym zdaniem jednak zwycięzcą tegorocznej edycji powinien zostać Oscarine Masuluke – bramkarz reprezentujący barwy Baroka FC z Republiki Południowej Afryki pokonał golkipera Orlando Pirates przewrotką w doliczonym czasie gry.

 

Wśród walczących o nagrodę znalazła się również bramka strzelona przez piłkarkę – Deynę Castellanos (swoją drogą, interesujące imię) z wenezuelskiej kadry U-17. Mamy jednak wrażenie, że nominację otrzymała niekoniecznie z powodu urody zdobytego gola.

 

A która bramka waszym zdaniem powinna wygrać w plebiscycie?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska