Męskie dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody

2017-09-25
Męskie dodatki, które nigdy nie wychodzą z mody

Wydawać by się mogło, że moda męska oferuje mniej możliwości w zakresie dodatków do codziennych stylizacji. Nic bardziej mylnego! Istnieje co najmniej kilka elementów, które mogą znakomicie podkreślić męski ubiór – zarówno ten elegancki jak i bardziej codzienny. Nie zapominajmy, że niezależnie od obowiązującej mody, pewne dodatki są i będą ponadczasowe.

Męski zegarek – absolutny „must have”

Zegarek to jedyny element męskiej biżuterii, który spełnia szereg dodatkowych funkcji. Poza tą czysto praktyczną, do której należy odmierzanie czasu, zegarek jest uzupełnieniem całej stylizacji i często oddaje charakter jego właściciela. Jeśli szukamy uniwersalnych rozwiązań warto postawić na klasyczne modele – na skórzanym pasku z klasyczną tarczą, pozbawioną dodatkowych sekundników czy elementów ozdobnych. Pamiętajmy, że modele sportowe z różnorodnymi funkcjami sprawdzą się jedynie podczas weekendowego wyjazdu czy sportowej wyprawy, natomiast te bardziej eleganckie pozostawmy na ważniejsze okazje takie jak spotkania biznesowe czy wyjścia wymagające eleganckiego stroju.


 
Okulary przeciwsłoneczne, także na niepogodę

Okulary przeciwsłoneczne, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, stały się obecnie ważnym uzupełnieniem stylizacji. Możemy je nosić zimą i latem, w słońcu, a także w pochmurne dni. Ten dodatek ma naprawdę wielką moc – nie tylko uzupełnia nasz ubiór, dodaje tajemniczości, ale przede wszystkim chroni wzrok i pomaga dbać o bezpieczeństwo, np. w trakcie jazdy samochodem. – Warto w swojej szafie posiadać klasyczne okulary w prostej formie. Taki fason będzie pasował praktycznie do każdego kształtu twarzy i doskonale skomponuje się z większością stylizacji – wyjaśnia Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti. Okulary powinny być spójne z naszym wizerunkiem – jeśli nie jesteśmy pewni, które są dla nas najbardziej odpowiednie, warto poprosić o pomoc doradcę w salonie optycznym. W przypadku tego dodatku pamiętajmy także o aspekcie jakościowym i szukajmy okularów przeciwsłonecznych z soczewkami z powłoką polaryzacyjną – oczy zasługują na najlepszą ochronę.

 

Portfel – podręczny i niezbędny

Portfel to jeden z tych nielicznych dodatków, z którymi mężczyźni niechętnie się rozstają. Portfele wykorzystywane są do przechowywania pieniędzy czy kart płatniczych, ale coraz częściej trzymamy w nich również najważniejsze dokumenty – dowód osobisty czy prawo jazdy. Najbardziej klasyczny i uniwersalny model wykonany jest z czarnej licowej skóry. Powinien posiadać odpowiednią ilość przegródek, aby pomieścić karty płatnicze, podstawowe dokumenty czy banknoty. Jednocześnie powinien być na tyle kompaktowy, aby właściciel mógł schować go w kieszeni od spodni czy w wewnętrznej kieszeni marynarki.

 

Poszetka

Ciekawie złożona poszetka w kieszeni marynarki charakteryzuje mężczyznę, który lubi dobrze wyglądać i wie, że o doskonałym wrażeniu decydują detale. Ten drobny dodatek nada charakteru nawet codziennej marynarce i z powodzeniem zastąpi krawat. Minimalistyczne białe poszetki pasują do eleganckich garniturów, a fantazyjne i kolorowe można nosić do mniej formalnych marynarek, w zestawie z chinosami i kolorową koszulą. Poszetkę można ułożyć na kilka sposobów – jeśli nie mamy doświadczenia, najlepiej złożyć ją w sposób klasyczny (prostokątny) tak, aby wystawał jedynie jej fragment. Najlepiej jednak dowiedzieć się jak złożyć poszetkę z naszego artykułu.

 

Skórzana aktówka

Ważne spotkanie biznesowe, wyjście z klientem, pierwszy dzień w nowej pracy? To dobry czas, żeby porzucić swoją poliestrową torbę na ramię. Elegancka i ponadczasowa skórzana aktówka na dokumenty jest zdecydowanie lepszym wyborem. Warto zainwestować w porządny i porządnie wykończony skórzany model, który zawsze będzie prezentować się profesjonalnie i elegancko. Klasyczne fasony takich toreb będą pasowały zarówno do stylu eleganckiego jak również często wykorzystywanego biurowego smart casual. W aktówce z powodzeniem zmieszczą się ważne dokumenty, tablet oraz wizytownik.

 

fot. Belutti

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska