Hacksaw Ridge - zwiastun nowego filmu Mela Gibsona

Hacksaw Ridge - zwiastun nowego filmu Mela Gibsona

Premiera filmu Mela Gibsona o Desmondzie Dossie została zaplanowana na 4 listopada 2016 roku. Właśnie ukazał się jego pierwszy zwiastun.

Historia życia Desmonda Dossa to gotowy scenariusz na film. Był to pierwszy tzw. obdżektor (człowiek, który odmawia służby wojskowej z powodów religijnych, moralnych lub etycznych), który otrzymał Medal Honoru - najwyższe odznaczenie wojskowe Stanów Zjednoczonych, wręczane przez prezydenta.

 

 

Ze zwiastuna dowiadujemy się, że Desmond Doss nie miał łatwego życia na obozie szkoleniowym - dowódcy drwili z jego przekonań, a inni żołnierze uważali za mięczaka. Pada nawet zdanie: „Szeregowy Goss nie wierzy w przemoc. Nie polegajcie na nim, on nie uratuje wam życia na polu bitwy”. Czas pokazał, jak bardzo się mylili.

 

Doss został wcielony do armii w 1942 roku. Służył jako lekarz polowy, ale ze względu na przynależność do kościoła Adwentystów Dnia Siódmego odmawiał noszenia broni i zabijania. Brał udział między innymi w bitwie o Okinawę, podczas której uratował od śmierci 75 żołnierzy - zarówno Amerykanów, jak i Japończyków. Właśnie za ten heroiczny wyczyn został odznaczony przez prezydenta Harry’ego Trumana Medalem Honoru. Podczas wojny trzy razy został ranny, stracił także płuco na skutek gruźlicy. Pomimo tych obrażeń udało mu się dożyć do 2006 roku.

 

W rolę Desmonda Dossa wcielił się Andrew Garfield, najbardziej znany z tytułowej roli w obu częściach Niesamowitego Spider-Mana. Mogliśmy go także zobaczyć w Social Network, gdzie zagrał Eduardo Saverina - jednego z założycieli Facebooka. Oprócz niego w Hacksaw Ridge zobaczymy między innymi Hugo Weavinga, Vince’a Vaughna, Sama Worthingtona oraz Teresę Palmer.

 

Hacksaw Ridge to pierwszy od 10 lat film wyreżyserowany przez Mela Gibsona - poprzednim był Apocalypto. Jeśli Gibson wzniesie się na wyżyny swoich możliwości, możemy się spodziewać naprawdę solidnego kawałka kina.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska