Biegliśmy po Nowe Życie

2017-09-27
Biegliśmy po Nowe Życie

Kolejny Bieg po Nowe Życie za nami. Jako redakcja PLAYBOYA wzięliśmy w nim udział.

Dotąd Bieg po Nowe Życie odbywał się wczesną wiosną w Wiśle i we wrześniu w Łazienkach Królewskich. W niedzielę 24 września wydarzenie zadebiutowało w przepięknym Parku Górczewska na warszawskim Bemowie, zielonej dzielnicy Warszawy. Na trasie pojawiło się 67 sztafet. – To nasz absolutny rekord, wsparcie dla inicjatywy jest coraz większe – cieszy się Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia.

 

 

Uczestnicy 11.Biegu po Nowe Życie maszerowali z kijami do nordic walking. W sztafetach szły osoby po przeszczepach narządów z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, przedstawiciele partnerów wydarzenia i mediów. Wspierających była cała rzesza. Wśród nich aktorzy, sportowcy, dziennikarze i muzycy. W sztafetach wystartowali między innymi: Przemysław Sadowski, Bartosz Obuchowicz, Jolanta Fraszyńska, Paulina Sykut Jeżyna, Maciej Orłoś, Robert Sowa, Artur Chamski, Titus, Ewa Pacuła, Agnieszka Mrozińska, Beata Tadla, Cezary Trybański, Małgorzata Glinka. PLAYBOYA reprezentowała pięściarka Ewa Brodnicka.

 

Na Biegu po Nowe Życie nie zabrakło też Przemysława Salety, ambasadora wydarzenia, który oddał przed laty nerkę swojej córce Nicole. – Ktoś powie, że po raz kolejny mówimy o tym samym. Takim ludziom zawsze powtarzam, nigdy dość mówienia o przeszczepach. I my będziemy o nich mówić, zachęcać do przeszczepów rodzinnych i świadomego dawstwa – powiedział Przemysław Saleta.

 

Choć nie wynik w Biegu po Nowe Życie jest najważniejszy, organizatorzy nagrodzili trzy najlepsze sztafety. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta Zakochaj się w Warszawie sportowej, w której obok Marka Plawgo maszerowali sportowiec po przeszczepieniu Jakub Janczewski i Paweł Lech. Drugie miejsce zajęła sztafeta PWPW w składzie prof. Andrzej Chmura, Andrzej Lewandowski – sportowiec po przeszczepieniu oraz Piotr Woyciechowski, a trzecie kolejna sztafeta Warszawy z Cezarym Trybańskim, sportowcem po przeszczepieniu Eugeniuszem Karmiłowiczem i Dorotą Ognichą w składzie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska