Muzeum Hip-Hopu stanie na Bronksie

2017-09-27
Muzeum Hip-Hopu stanie na Bronksie

Gdzie powinno znajdować się Muzeum Hip-Hopu? Oczywiście tam, gdzie ten gatunek muzyki się narodził i przeżywał wiele spośród najwspanialszych momentów w swojej historii. I właśnie tak będzie, a pomogą w tym Google i Microsoft.

To na Bronksie zaczynali Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa czy DJ Kool Herc, którzy w latach siedemdziesiątych wynajdowali to, co później zostało nazwane hip-hopem. To na Bronksie działał jeden z najważniejszych kolektywów w historii czarnej muzyki, czyli Wu-Tang Clan. I można by tak pisać naprawdę długo, ale sęk w tym, że rzeczywiście jeśli mielibyśmy wybrać jedno najważniejsze miejsce w historii hip-hopu to byłby to właśnie Bronx.

 

Kto powinien wiedzieć o tym lepiej niż władze Universal Hip Hop Museum? Tym bardziej, że instytucja wśród załogi ma takich tuzów jak Ice-T czy Kurtis Blow. Ten drugi, niegdyś raper, beatboxer i producent, a dziś dyrektor muzeum, twierdzi nawet, że instytucja może być najważniejszym przedsięwzięciem, jeśli chodzi o zachowanie pamięci o korzeniach kultury hip-hopowej. Odważne stwierdzenie, co?

 

Oczywiście trudno sobie wyobrazić Muzeum Hip-Hopu jako placówkę inną niż w pełni nowoczesną i interaktywną. Aby było to możliwe, władze pozyskały dwóch partnerów strategicznych: Google i Microsoft. Cóż, teraz chyba nikt nie może mieć wątpliwości co do tego, że cel zostanie osiągnięty.

 

Właściwie jest w tym wszystkim tylko jedna zła wiadomość. A mianowicie to, że na otwarcie muzeum będzie trzeba czekać aż 5 lat. Nie mamy za to wątpliwości, że kiedy już ekspozycja zostanie zaprezentowana – z miejsca dołączy do niemałej grupy rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Nowym Jorku.

 

fot. Universal Hip-Hop Museum

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska